صعود گلدن‌استیت به فینال کنفرانس غرب NBA/ جدال میلواکی و بوستون به بازی هفتم کشید

به گزارش ایسنا، در جریان بازی‌های پلی‌آف لیگ بسکتبال NBA، امروز (شنبه) ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ تیم‌های بوستون سلتیکس و میلواکی باکس در نیمه‌نهایی کنفرانس شرق به مصاف یکدیگر رفتند که این دیدار با نتیجه ۱۰۸ – ۹۵ به سود بوستون پایان یافت تا سری (بازی شماری) دو تیم ۳ – ۳ مساوی شود.

یانیس آنتتوکونمپو، ستاره یونانی میلواکی در این دیدار ۴۴ امتیاز و ۲۰ ریباند برای تیم خود کسب کرد اما نتوانست مانع شکست میلواکی شود. برای بوستون نیز جیسون تیتوم ۴۶ امتیاز و ۹ ریباند به دست آورد تا ستاره تیم خود شود.

بازی هفتم (پایانی) دو تیم در بوستون برگزار می‌شود که برنده آن دیدار راهی فینال کنفرانس شرق می‌شود تا حریف میامی هیت شود.

در دیگر بازی امروز که از نیمه‌نهایی کنفرانس غرب برگزار شد، تیم‌ گلدن استیت وریرز ۱۱۰ – ۹۶ حریف خود ممفیس گریزلیز را برای چهارمین بار شکست داد تا ۴ – ۲ برنده این سری شده و راهی فینال کنفرانس خود شود.

در پایان این دیدار استفن کری ۲۹ و کلی تامپسون ۳۰ امتیاز برای گلدن استیت کسب کردند. دیلن بروکس نیز ۳۰ امتیاز برای ممفیس به دست آورد.

گلدن استیت در فینال کنفرانس غرب با برنده سری فینیکس سانز و دالاس مورکیس دیدار خواهد کرد فعلا سری این دوتیم ۳ – ۳ مساوی است.

انتهای پیام