دستگیری یک نوجوان ۱۴ ساله با ۱۰ میلیارد کلاهبرداری

فرمانده انتظامی البرز گفت: نوجوان ۱۴ ساله‌ای که از طریق فضای مجازی اقدام به فروش ارزهای دیجیتال در سراسر کشور می‌کرد، در کرج دستگیر شد.

 سردار عباسعلی محمدیان گفت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر واریز وجه برای دریافت ارز دیجیتالی به حساب یک از سایت‌های فروش ارز و عدم دریافت ارز در موعد مقرر موضوع از سوی پلیس فتا استان البرز پیگیری شد.

وی گفت: در بررسی‌های مقدماتی کارشناسان مشخص شد که نامبرده خود را به عنوان مدیر سایت‌های مشهور فروش ارز دیجیتال به طعمه‌های خود معرفی کرده و از این طریق اقدام به خرید و فروش ارز دیجیتال می‌کند.

این مقام ارشد انتظامی گفت: در ادامه تحقیقات مشخص شد که فرد کلاهبردار با ایجاد اکانت‌های جعلی اقدام به تبلیغ گسترده در فضای مجازی کرده و از طریق تبلیغات گسترده مشتریان خود را جذب و از آنها درخواست می‌کرد که وجه پرداختی را مستقیماً به حساب یکی از سایت‌های معتبر واریز و سپس خود را به عنوان نقش خریدار به مدیران سایت، معرفی و ارزها را دریافت و به خریدار اصلی تحویل نمی‌داد.

وی خاطرنشان کرد: با تلاش مأموران پلیس فتا و ردیابی‌های صورت گرفته، عامل کلاهبرداری‌های دیجیتالی که یک نوجوان ۱۴ ساله بود دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.

فرمانده انتظامی استان البرز گفت: متهم در اعترافات خود اذعان داشت که با اکانت‌های جعلی و با استفاده از کارت شناسایی جعلی اقدام به ۱۰ میلیارد ریال کلاهبرداری از افراد در سراسر کشور کرده است.

وی از شهروندان خواست، چنانچه افرادی به این شیوه مورد کلاهبرداری قرار گرفتند به پلیس فتا استان البرز واقع در کرج – میدان طالقانی – جنب پزشکی قانونی مراجعه کنند.

سردار محمدیان به کاربران توصیه کرد، چنانچه قصد خرید هرنوع کالا در فضای مجازی را دارند از مجاری وب سایت‌های اصلی اقدام کنند تا گرفتار چنین شیادانی نشوند.