پکرمن سرمربی تیم ملی ونزوئلا شد

به گزارش ایسنا و به نقل از بی ساکر،  خوزه پکرمن، سرمربی کهنه کار آرژانتین روز سه‌شنبه هدایت تیم ملی ونزوئلا را بر عهده گرفت. پکرمن ۷۲ ساله در جریان سخنرانی خود در کاراکاس گفت: می‌دانم که در جای درستی هستم. ما یک ایده مشترک داریم. 

ونزوئلا تنها عضو کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی است که هرگز به جام جهانی صعود نکرده است. آن‌ها در حال حاضر از رقابت برای صعود به مسابقات سال آینده در قطر خارج شده‌اند و چهار بازی مقدماتی هنوز باقی مانده است.

پکرمن سرمربی آرژانتین در جام جهانی ۲۰۰۶ بود و در یک چهارم نهایی در ضربات پنالتی مغلوب آلمان میزبان شد. او کلمبیا را به همان مرحله از جام جهانی ۲۰۱۴ و سپس به مرحله یک هشتم نهایی ۲۰۱۸ روسیه رساند. او وظیفه دارد تا ونزوئلا را برای اولین‌بار به جام جهانی ۲۰۲۶ برساند.

سرمربی آرژانتینی که دوران موفقی در تیم‌های پایه داشت و توانست در کلمبیا به محبوبیت زیادی دست یابد گاهی با تصمیم‌هایش جنجال به راه انداخت.

خوزه نستور پکرمن سرمربی با تجربه‌ای است که موفقیت‌های زیادی به دست آورده است. کار با تیم‌های پایه، علاقه کم به صحبت با رسانه‌ها و قاطع بودن در تصمیم‌گیری از ویژگی‌های پکرمن بوده است. او همانطور که آرژانتینی است کلمبیایی هم است و با نسل‌های مختلف دوران برجسته‌ای داشت. 

انتهای پیام