پوتین تست کرونا داد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، کرملین امروز (سه‌شنبه) گفت، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهورروسیه قصد قرنطینه کردن خود را دارد چرا که موارد ابتلای زیادی به کروناویروس اخیرا در میان آشناهای او تشخیص داده شده است.

دیمیتری پسکوف به خبرنگاران گفت: پوتین در سلامت کامل است اما از آنجا که رئیس جمهور با افراد کرونا مثبت تماس داشته نمی‌خواهد سلامتی همکاران و اطرافیان خود را به خطر بیندازد.

پسکوف توضیح داد: پزشکان تحقیقات خود و تمام مراحل لازم را تکمیل کردند و تصمیم در آن زمان گرفته شد. هیچ چیز غیر منطقی در اینجا وجود ندارد. سلامتی هیچکس در خطر نیست.

در همین حال رئیس جمهوری روسیه امروز در صحبت‌هایی خطاب به کابینه ملی تایید کرد که بعد از تماس با چند شخص کرونا مثبت خودش را قرنطینه کرده است. او گفت: باید سفرم را به تاجیکستان به تعویق بیندازم چون تعداد زیادی از همراهانم مبتلا هستند. یکی از کسانی که ارتباط بسیار نزدیکی با من داشت، واکسینه شده بود اما سطح آنتی بادی او کاهش یافت و دوباره واکسن دریافت کرد، اما ظاهرا این اقدام دیر انجام شد و من فکر می‌کنم او سه روز بعد از تزریق دوباره به کرونا مبتلا شد. من یک روز تمام در کنار او بودم. با این حال سطح آنتی بادی خون من همچنان بالاست.   

از سوی دیگر دیمیتری پسکوف همچنین از گفتگوی تلفنی پوتین با امامعلی رحمان، رئیس جمهوری تاجیکستان خبر داد.

وی در خصوص دیدار بشار اسد از مسکو گفت: سفر بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه به دلایل امنیتی محرمانه انجام شد و اسد هم اکنون به کشورش بازگشته است.

این مقام کرملین تاکید کرد: رئیس جمهور روسیه و بشار اسد ، همتای سوری وی ، در نشست اخیر خود در مسکو درباره تحولات افغانستان و سوریه و روابط دوجانبه گفتگو کردند.

پسکوف در گفت وگو با خبرنگاران گفت: تبادل نظرات گسترده ای انجام شد ، در درجه اول ، در مورد روابط دوجانبه ، وضعیت سوریه و قطعاً در افغانستان ، آنها همچنین در مورد برنامه های بیشتر برای توسعه همکاری ها تبادل نظر کردند.

دیمیتری پسکوف افزود: ملاحظات امنیتی خاصی وجود دارد که باید رعایت شوند ، این کاملاً واضح است. با توجه به این ملاحظات سفر اعلام نشد ، اطلاعات زمانی که رئیس جمهور سوریه در خانه بود به رسانه ها ارائه شد.

سخنگوی کرملین همچنین تصریح کرد که این ملاقات روز دوشنبه ، قبل از تصمیم رئیس جمهور پوتین برای قرنطینه به دلیل موارد کروناویروس در اطرافیانش ، برگزار شد.

انتهای پیام