رئیس‌جمهور در اهواز: نسبت به مردم خوزستان وظایف مضاعفی داریم

یایش – خوزستان : رئیس جمهور در بدو ورود به استان خوزستان در فرودگاه شهید سپهبد قاسم سلیمانی اهواز، با بیان اینکه قصد داشتم زودتر به استان سفر کنم اما بدلیل کثرت کارهای مربوط به استقرار دولت، این توفیق حاصل نشد، گفت: استان خوزستان مردمان بسیار خوبی دارد که در مقاطع مختلف از همه توان خود برای دفاع از کشور مایه گذاشتند و حق بزرگی بر گردن ملت‌ ما دارند.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی با تاکید بر اینکه دولت نسبت به همه مردم کشور وظیفه دارد، افزود: نسبت به مردم خوزستان وظایف مضاعفی داریم و ان شاءالله در این سفر که البته سفر کوتاهی است بتوانیم بخشی از مشکلات این استان را برطرف کنیم.
رئیسی افزود: بسیار علاقمند بودم که با مردم خوب استان دیدار داشته باشم اما بخاطر مشکل بیماری کرونا و ضرورت رعایت پروتکلهای بهداشتی، امکان دیدارهای عمومی مردمی فراهم نیست اما در جلسات مختصر با بخش های مختلف مدیریتی استان بیش از پیش در جریان مشکلات خوزستان قرار خواهم گرفت.
رئیس جمهور تاکید کرد: در این سفر با وزرا و مسئولین استانی برای یافتن راه حل های مناسبت برای رفع سریع مشکلات استان، مشورت خواهیم کرد و تصمیمات مناسبی طراحی و اتخاذ می شود.
رئیسی خاطرنشان کرد: همه دغدغه من و دولت مردمی این است که مشکلات همه مردم کشور و بویژه این استان مقاوم را با مشارکت خود مردم حل کنیم و تردید ندارم که به لطف خدا بسیاری از این مشکلات حل خواهد شد.

آبرسانی به روستاها و تکمیل طرح های فاضلاب در اولویت است

رییس جمهور همچنین در بازدید از روستای جفیر در هویزه علاوه بر دلجویی از مردم درگیر با تنش آبی ، در افتتاح و بهره برداری از خط لوله آبرسانی جفیر که توسط بسیج سازندگی و سپاه خوزستان انجام شد حضور یافت.
حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی با بیان اینکه از وظایف ما خدمت گذاری به مردم عزیز و انقلاب اسلامی است خاطر نشان کرد: مردم خوزستان به ویژه هویزه در خط مقدم مواجه با دشمن در دوران جنگ تحمیلی بودند و نام هویزه و مقاومت مردم آن در ذهن همه مردم است نیروهایی که برای نظام و انقلاب جان خود را فدا کردند تا دشمن ویران شد.
رییسی جز اولویت های منطقه خوزستان مسئله آبرسانی به روستاها و تکمیل طرح های فاضلاب را برشمرد و عنوان کرد: موضوع آبرسانی در خوزستان و اتمام طرح های فاضلاب در اهواز و آبادان و شهرهایی که مشکل دارند در دستور کار خواهد بود و تا به سامان رسیدن این وضعیت کار باهمت مردم خوب و پرتلاش خوزستان دنبال خواهد شد .
وی با بیان اینکه از دغدغه های جدی دولت موضوع بیکاری جوانان و اشتغال است عنوان داشت: جوان برومند نباید دغدغه کار داشته باشد مسئله رفع بیکاری و ایجاد اشتغال جوانان از جمله مسائل مهم در دستور کار دولت خواهد بود. فکر ما این است که مسئله اشتغال به عنوان یک مسئله محوری دنبال شود.
وی با تاکید بر اینکه زمینه اشتغال در کشور کم نیست بیان داشت: اگر کشاورزی در این منطقه فعال شود زمینه اشتغال است، محصولی که برداشت می شود و صنایعی که فعال می شود از جمله صنایع تبدیلی هم ارزش افزوده و هم زمینه اشتغال ایجاد می کند.
رییس جمهور کشور تصریح کرد: این اقدام، مسئله آبرسانی به روستاها که امروز به دست گروه های جهادی در منطقه جفیر به سامان رسید و امیدواریم این حرکت در همه روستاهای خوزستان و در همه مناطق با قوت ادامه خواهد یافت و روزی خواهیم آمد که روستایی و منطقه ای در خوزستان رنگ کم آبی یا بی آبی نخواهد دید.
این مقام مسئول در پایان گفت: امیدواریم بتوانیم در دولت شبانه روز تلاش کنیم تا از مشکلات بکاهیم و آرامش مردم بیش از پیش برقرار شود و یقین بدانید علی رغم همه محدودیت های ایجاد شده توسط دشمن ملت ما و مسئولین سپاه و بسیج و گروه جهادی و دولت به پشتوانه مردم توانمند است تا مشکلات را پشت سر بگذارد و به لطف خداوند متعال با حل مشکلات گشایش واقعی در زندگی مردم اتفاق بیفتد.
گفتنی است ؛ وزیران نیرو، کشور، جهاد کشاورزی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیس جمهور را در این سفر یک روزه همراهی می کنند.