قرار دادن ساکنان غزه در معرض گازهای سمی کشنده با حمله به انبار سموم کشاورزی

به گزارش ایسنا، در گزارش روزنامه المانیتور آمریکا آمده است: جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی شرکت دارو و ابزارهای کشاورزی الخضیر را که بزرگترین انبارهای آفتکش‌های کشاورزی و دارو در غزه را دارا است هدف قرار دادند. صدها تن از آفتکش‌ها و کودها و مواد کشاورزی مثل پلاستیک، نایلون و لوله‌های آب به آتش کشیده شد. حملات این جنگنده‌ها به بیش از ۳۰۰ تأسیسات صنعتی و تجاری آسیب زد و حدود هفت کارخانه به طور کامل منهدم شد. آژانس امداد و کار آوارگان فلسطینی(آنروا) آسیب‌های وارده به این تأسیسات را ۴۰ میلیون دلار برآورد کرده است.

در این گزارش آمده است: به آتش کشیدن انبارهای شرکت الخضیر باعث شد نوار غزه بیش از ۵۰ درصد تولیدات کشاورزی را از دست بدهد. حدود ۱۰ میلیون دلار را از دست دادیم.

از سوی دیگر جورج کرزم، سردبیر مجله توسعه و محیط زیست آفاق فلسطین گفت، رژیم صهیونیستی قصد داشت از طریق هدف قرار دادن انبارهای آفتکش‌ها و سموم کشاورزی ساکنان غزه را در معرض گازهای سمی کشنده قرار بدهد که این اقدام به حد حمله با سلاح کشتار جمعی شیمیایی می‌رسد. رژیم صهیونیستی دقیقا از وجود حشره کش‌های سمی و خطرناک در این انبار خبر داشت برای همین حمله عمدی استفاده مستقیم از سلاح شیمیایی است.

همچنین ماجد السعدی، کارشناس شیمیایی عراقی گفت: حمله عمدی به مواد شیمیایی به ویژه آفتکش‌های کشاورزی به حد استفاده مستقیم از سلاح شیمیایی می‌رسد. حمله به مواد پلاستیکی سم‌های خطرناکی را وارد محیط زیست می‌کند که موجب آلودگی آب، خاک و هوا و سمی شدن مواد غذایی و مشکلات بهداشتی مثل سرطان و نازایی و اختلالات هورمونی و بیماری غدد می‌شود.

انتهای پیام