نشست بصیرتی و روشنگری هیئت اندیشه‌ورز و بسیجیان رسانه خوزستان برگزار شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: حماسه حضور در انتخابات، جریان مهمی است، باید به پیش‌بینی مشارکت از سوی دشمنان بی‌توجه بود و با تلاش هرچه بیشتر هر فرد را حتی اگر یک نفر دیگر را نیز به حضور در انتخابات تشویق کند، ارزش بالایی دارد.

محمد جوروند عصر یکشنبه در نشست بصیرتی و روشنگری هیئت اندیشه‌ورز و بسیجیان رسانه خوزستان، با بیان این که در انتخابات این دوره حساسیت‌های ویژه‌ای در مورد حضور مردم وجود دارد، گفت:با توجه به موضع‌گیری دشمنان ایران نسبت به موضوع انتخابات و دعوت به حضور نیافتن مردم باید ما در انتخابات بصیرت داشته باشیم.

جوروند با بیان این که تشویق برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات یک فرصت است،اضافه کرد: قطعاً این امر آمار مشارکت مردم را در انتخابات پیش رو افزایش می‌دهد.

وی تاکید کرد: دشمنان این کشور به دنبال تجزیه ایران و از بین بردن انقلاب اسلامی هستند، به همین دلیل حضور باید جدی‌تر از هر زمان دیگری باشد؛ همچنین مقام معظم رهبری نیز همواره از همه متنفذان درخواست داشتند که آحاد جامعه را به حضور در انتخابات دعوت کنند ولی در این دوره از عموم اقشار جامعه خواسته‌اند تا دیگران را برای مشارکت حداکثری در انتخابات تشویق کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: هر تشویق برای مشارکت حداکثری مردم برای حضور در پای صندوق رای یک فرصت است،و تشویق‌ها قطعاً آمار مشارکت مردم را در انتخابات پیش رو افزایش می‌دهد.

شور انتخاباتی با کمترین امکانات آغاز شده است 

مدیرخانه مطبوعات خوزستان گفت: فعالیت های رسانه ای در این انتخابات نیز با کمترین امکانات آغاز شده اما همواره در تمامی عرصه‌های مختلف رسانه های استان پای کار بوده و افتخار آفرینی کرده اند و امسال نیز این شور انتخاباتی مشاهده می شود.

افشار پرویزی بابادی افزود: روزانه ۲۴ روزنامه در سطح استان توزیع می شود و ۱۲۹ پایگاه خبری فعال در سطح استان فعالیت می کنند و این نشان دهنده ظرفیت بالای استان برای فعالیت رسانه ای و تولید محتوا است.

وی تصریح کرد: اکنون این انتخابات نیست که زیر سوال است بلکه تمامی حوزه‌های کشور زیر سوال می رود به همین جهت باید با تمام ظرفیت در این انتخابات حضور پیدا کنیم و اجازه ندهیم دشمن توطئه‌های خود را اجرایی کند.

مدیر خانه مطبوعات خوزستان بیان کرد: دشمن از راه‌های مختلف بخصوص فضای مجازی وارد میدان شده اما شور انتخاباتی در استان به همت نیروهای رسانه و تلاش های بسیج رسانه استان آغاز شده و امید است بتوانیم از این عرصه نیز سربلند خارج شویم.

وی ادامه داد: رسانه های استان برای تولید محتوای انتخاباتی ساماندهی شده اند و امید است بتوانیم با دعوت از مردم برای حضور حداکثری نقش موثر در خلق حماسه تاریخی دیگر داشته باشیم.

انتخابات سالم و شاخص شفافیت

همچنین در بخش دیگر این نشست، مسئول بسیج رسانه سپاه ولی عصر(عج) خوزستان گفت:برای داشتن یک انتخابات سالم شاخص قانون و‌ قانون گرایی به عنوان اولین مسئله مهم جامعه است که بسیار جدی باید به آن پرداخت، سپس نگاه ویژه باید به شاخص عدالت محوری داشت.

سجاد بهمنی در خصوص شاخص شفافیت دولت عنوان کرد: اصحاب رسانه خواستار دولتی هستند که در مقابل رسانه شفافیت را در اولویت قرار دهد.
بهمئی از دیگر شاخص‌هایی که برای داشتن یک انتخاب سالم مدنظر قرار داد اشاره به مسئولیت پذیری کرد و شاخص اجماع پذیری را نیز از شاخص‌های مهم دانست و گفت: فردی را که می‌خواهیم به عنوان حکمران و شخص اول دولت انتخاب کنیم باید بتواند در بحث اجماع سازی مهمترین اقدامات را انجام دهد.
وی در خصوص انتخابی کارایی و اثربخش گفت: این دولت و شخصی که قرار است بر مسند امور بنشیند باید بتواند به گونه ای عمل کند که اثرات خوب آن را در جامعه ببینیم.
رییس بسیج رسانه خوزستان مهمترین شاخص انتخاب رئیس جمهور را فردی دانست که فساد ستیز باشد، چرا که فساد در حال حاضر یک چالش جهانی و جامعه کنونی ما است.
بهمئی گفت: شاخص‌های فوق الذکر از شاخص‌های مهمی است که افراد با توجه به موازین دینی، کتاب نهج البلاغه، وصایای امام راحل و نیاز جامعه باید در یک انتخاب سالم مدنظر قرار دهند.
مسئول بسیج رسانه سپاه ولی عصر(عج) خوزستان در پایان گفت: انتظار می‌رود اصحاب رسانه در شور آفرینی انتخابات در میان آحاد مردم از شاخص‌های نام برده استفاده کنند و با تولید محتوای خود و کلام نافذ به تشویق اقشار مختلف جامعه و خنثی کردن نقشه‌های شوم دشمنان بپردازند.