مطهری: نمی‌دانم چرا گل‌محمدی اخراج شد/ چمن آزادی بلند است

به گزارش ایسنا، حمید مطهری، مربی تیم فوتبال پرسپولیس در نشست خبری بعد از پیروزی تیمش برابر صنعت نفت اظهار کرد: بازی واقعا سنگینی بود. دیدید شرایط زمین چگونه بود. چمن آزادی خیلی بلند بود و من از این بابت گله دارم. کار و روش ما بازی روی زمین و بازی‌سازی از عقب زمین است. این چمن بلند است و آب باران واقعا شرایط را سخت کرده بود. گردش توپ برای تیمی که می‌خواهد کلاسیک بازی کند واقعا سخت بود. انتظار ما از مسئولان این است که این موضوع را در نظر بگیرند. چمن ورزشگاه خیلی بلند بود و به بازیکنان ما فشار آمد. بازی خیلی سنگین بود. زمین باعث شد که این اتفاق بیفتد.

او ادامه داد: در نهایت توانستیم برنده بازی شویم ولی دوست داشتیم خیلی بهتر از این کار کنیم. شرایط تیم ما هفته به هفته بهتر می‌شود. اینکه در دو بازی گل نخوردیم خیلی مهم است. شکل دفاع تیمی ما فوق‌العاده است. امروز به حریف اجازه ندادیم موقعیتی ایجاد کند. در چند دقیقه آخر به زمین ما آمدند و تیم ما کمی عقب رفت ولی موقعیتی ایجاد نشد. دلیل فشار حریف این بود که آقای اکبریان که داور باتجربه‌ای است دو، سه خطای بی‌مورد اعلام کرد و تیم ما مقداری عقب‌نشینی کرد. در صحنه اخراج آقای گل‌محمدی چه اتفاقی افتاد؟‌ من تعجب می‌کنم. امیدوارم داورهای عزیز بیشتر دقت کنند. نمی‌دانم چرا گل‌محمدی اخراج شد. صحنه قشنگی نبود. 

مطهری درباره اینکه تیمش در نیمه دوم به نسبت نیمه اول محتاط‌تر بازی کرد هم توضیح داد: یک بخش این برمی‌گردد به شرایط ذهنی. گل‌محمدی دوست ندارد تیمش عقب بیاید. زمین باعث شد شرایط سخت شود و فشار بدنی زیادی به بازیکنان آمد. به نظر من یکی از دلایل عقب آمدن ما زمین بود و دلیل دیگرش هم محافظت از گل بود ولی هیچ زمانی چنین تفکری نداریم که به عقب بیاییم و دفاع کنیم. البته به حریف موقعیت هم ندادیم و طبیعی است که در بعضی از دقایق عقب بازی کنیم. 

مربی پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که نگران شرایط گلزنی تیمش نیست هم بیان کرد:‌ نه نگران نیستم. در تیم‌های بزرگ دنیا هم یک، دو هفته این اتفاق می‌افتد. مهم این است که ثبات و شکل دفاعی تیمی را داشته باشید. ما امروز از نقطه پنالتی گل زدیم ولی موقعیت‌های دیگری هم داشتیم ولی استفاده نکردیم. باید بیشترین تمرین کنیم و با تمرکز بیشتر این مشکل هم حل می‌شود.

او در پاسخ به این پرسش که آیا تیمش برنامه‌ای برای گلزنی دارد یا خیر هم، گفت:‌این سوال بی‌مورد است. یعنی چه؟ صد درصد برنامه داریم. برای رسیدن به گل به شکل‌های مختلف، تمرین می‌کنیم و در بازی شما می‌بینید که از راه‌های مختلف حمله می‌کنیم. در دو بازی دو گل زده‌ایم و این کار را کمی سخت کرده تا دوستان هم از این سوالات بپرسند.

انتهای پیام