در اعتراض پرسنل آبفای اهواز به طرح ادغام: وضعیت فاضلاب اهواز بغرنج تر می شود

 

در اعتراض به طرح ادغام شرکت آبفای اهواز با شرکت آبفای استان خوزستان، پرسنل آبفای اهواز طی نامه ای از وزیر نیرو و مدیران شرکت آبفا خواسته‌اند از این طرح جدا خوداری کنند.

در حالی که آبفای اهواز به عنوان یک شرکت به تنهائی از پس وضعیت بغرنج اهواز بر نمی‌آید، طرح ادغام این شرکت با آبفای استان مصایب وضعیت آب و فاضلاب را در استان به اوج می‌رساند.

ما در دوسال گذشته به واسطه باران مشکلات بسیار زیادی را در اهواز شاهد بودیم، این مشکلات حتی در تابستان نیز با بالا آمدن فاضلاب‌ها مشهود بود. در حالی‌که قرار بر این بود که به دستور رهبر فرزانه کمکی به بازسازی فاضلاب شهری اهواز داده‌شود، ناگهان طرح ادغام آبفای استان و اهواز عرصه را بر همه تنگ کرد.

کارشناسان آبفای اهواز معتقدند این طرح بجز ضرر و زیان برای شهر اهواز حاصلی نخواهد داشت، زیرا آبفای اهواز با همه توانایی‌هایش، از پس مشکلات عدیده در اهواز بسختی بر می‌آید، اکنون اگر این شرکت با آبفای استان ادغام شود، وضعیت این چالش‌ها به اوج می‌رسد.

پرسنل آبفا اهواز طی نامه‌ای از نماینده محترم ولی فقیه در خوزستان، وزیر نیرو و مدیران شرکت آبفا و نمایندگان شهر اهواز، مصراً خواستار لغو ادغام این دو شرکت شده‌اند.

***

نمایندگان محترم کلان شهر اهواز در مجلس شورای اسلامی وزیر محترم نیرو نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز با سلام و دعای خیر

به استحضار می‌رساند ادغام شرکت آب و فاضلاب شهری اهواز با شرکت آب و فاضلاب خوزستان دارای معایب بسیار زیادی است که موجب کاهش اثر بخشی فعالیت‌های خدماتی و کارایی عملیات بهره برداری و فنی می‌گردد.

این طرح (ادغام سازمانی بنا به دلایل کارشناسی متعدد اعم از ۱- فنی ۲- بهره برداری ۳- نیروی انسانی ۴- تجهیزات ۵- امنیتی ۶- اجتماعی ۷- سیاسی ۸- اعتبارات عمرانی ۹- درآمدهای بخش جاری ۱۰- تقسیم بندی بازار ۱۱- عدم تمرکز سازمانی ۱۲- و…  فاقد توجیه لازم و بدون طرح مطالعاتی بوده و پیامدهای آن عدم تحقق ماموریت‌های سازمانی و بروز تنش‌های کارگری، اجتماعی و خدمات رسانی بهینه می باشت

آقایان مسئول محترم :

در حال حاضر شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان با مشکلات بسیاری در زمینه های آب و فاضلاب شهری و مدیریتی و کمبود اعتبارات مواجه است و قادر به پاسخگویی و خدمات رسانی بهینه به مردم شریف استان نمی‌باشد. پس چگونه است که تصمیم بر آن است که شرکت آب و فاضلاب اهواز با ردیف‌های اعتبارات خاص و مجزا که مجموع انشعابات آب و فاضلاب آن تقریبا با شرکت آبفا استان یکسان و از ۲۲ استان کشور بالاتر است و به عنوان تنها شرکت کلانشهر کشور می بایست ادغام شود؟

مشکلات به وجود آمده جهت شرکت آبفا اهواز طی سالیان اخیر ناشی از انتصاب مدیران ضعیف، ناکارآمد، غیر فنی و تا آشنا با این صنعت و خارج از مجموعه آب و فاضلاب بوده است و این مشکلات با ادغام حل نمی گردد بلکه تشدید شده و باعث عوارض جانبی نامطلوب فراوان برای مردم شریف و مظلوم شهرستان اهواز می شود.

لذا ما امضاء کنندگان (فهرست پیوسته به نمایندگی از خانواده ۱۴۰۰ نفری پرسنل شرکت آبفا اهواز) مخالفت شدید خود را با هر گونه ادغام و یا تبدیل به زیر مجموعه شرکت آبفا استان (شرکت‌های تبصره۲) اعلام و تقاضامندیم از این کار به شدت پرهیز گردد