روزان | اخبار ایران و جهان > جامعه > اجتماعی > شورای ششم به توسعه مترو و ‌مدیریت پسماند توجه کند
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

وحید نوروزی در گفت و گو با ایسنا، ضمن اشاره به اینکه سه موضوع باید در شورای اسلامی آینده ‌پایتخت در اولویت قرار گیرد، گفت: نخستین اولویتی که باید مورد توجه شورای ششم تهران قرار گیرد گسترش حمل و نقل عمومی با اولویت مترو است که متاسفانه طی چهار سال گذشته مورد غفلت واقع شد و بخش مهمی از فرصت‌های ما از بین رفت. مدیریت شهری باید با مطالباتی که از دولت و بودجه‌ای که در اختیار دارد، در این زمینه کمک کند تا بتوان خطوط مترو را تکمیل کرد.

وی دومین اولویت شورای ششم را توجه به تکمیل زیرساخت‌های هوشمندی شهر تهران دانست و اظهار کرد: بیماری کووید ۱۹ نشان داد که به‌طور مثال میزان تاب‌آوری شهری مانند تهران نسبت به یک ویروس چقدر است و شهرهایی که هوشمندی بیشتری داشتند و اینترنت اشیا و دولت الکترونیک در آن‌ها قوی‌تر بود، نشان دادند که تاب‌آوری بالاتری دارند اما متاسفانه به‌نظر می‌رسد در بسیاری از شهرها این زیرساخت‌های هوشمند مورد توجه قرار نگرفته است.

به گفته مشاور فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی، اکنون درآمدی که در حوزه ‌پسماند به‌دست می‌آید در برابر هزینه‌ای که برای آن می‌شود ‌بسیار ناچیز است بنابراین اجرای طرح جامع مدیریت ‌پسماند در ‌پایتخت باید مورد توجه جدی شورای شهر ششم قرار گیرد و به‌نظر می‌رسد که حداقل می‌توان با یک برنامه کوتاه مدت دو ساله تا ۱۰ درصد بودجه شهرداری تهران را از ‌پسماند و زباله تامین کرد.

نوروزی در پایان اظهارکرد: کمیسیون‌های مربوطه شورای شهر آینده می‌توانند اجرای طرح جامع مدیریت ‌پسماند را به‌عنوان یک اولویت در نظر بگیرند تا از شرایط فعلی به یک وضعیت مطلوب‌تر و ‌پایدار تر برسیم.

انتهای ‌پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.