روزان | اخبار ایران و جهان > خوزستان > مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان عنوان کرد: رشد مصرف نسبت به سال های گذشته بی سابقه است
سایز نوشته:
رنگ نوشته:
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان در نشست با مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان خواستار کاهش مصرف برق یا عدم مصرف در ساعات پیک بار مشترکین صنعتی شد.

به گزارش روزان؛ دکتر علی خدری در این نشست با بیان اینکه پیک امسال در چهار دهه گذشته بی سابقه بوده، اظهار کرد: کاهش بارش ها و در پی آن کاهش ۵۰ درصدی ذخایر نیروگاه‌های برق‌آبی نسبت به سال گذشته، تولید برق را با مشکل مواجه کرده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه آب سدها ابتدا برای استفاده کشاورزی و آب شرب؛ و در مرحله نهایی برای استفاده نیروگاه‌های برق‌آبی جهت تولید برق است، افزود: از سویی هم با پدیده گرمای زودرس مواجه شدیم به طوری که در فروردین امسال میانگین وزنی افزایش دما نسبت به فروردین ۹۹، در خوزستان به افزایش ۸ درصدی رسیده، و این افزایش دماها، قطعا افزایش مصرف را به دنبال دارد. و با توجه به اینکه لوازم سرمایشی زودتر از همیشه وارد مدار شد، لذا فروردین ۱۴۰۰ حدود ۴۵ درصد رشد مصرف نسبت به سال گذشته بوده است.
خدری با تاکید بر بی سابقه بودن این رشد گفت: سالیانه ۲ تا ۳ درصد مصرف برق در فروردین رشد داشته که امسال این عدد به ۴۵ درصد رسیده است.

خدری با اشاره به شیوع بیماری کرونا و نیاز بیمارستان‌ها به برق و وضعیت خاص انتخابات پیش رو اظهار کرد: ممکن است در جایی نتوانیم سقف تعیین شده را پاسخ دهیم و مجبور به خاموشی شویم اما خاموشی تلخ ترین و بدترین و دردآور ترین تصمیم برای مجموعه صنعت برق است.

وی با بیان اینکه برای همکاری و هماهنگی بیشتر و استفاده از ظرفیت بخش صنعت این نشست را برگزار کردیم، گفت: ممکن است در زمان های پیک بار مجبور به اعمال خاموشی شویم، باید برای اعمال خاموشی ها با مجموعه صنعت هماهنگ باشیم البته از آنجایی که در سال رونق تولید قرار داریم، خاموشی برای فعالان این حوزه بسیار برای ما سخت خواهد بود ، زیرا معتقدیم باید مراقبت کنیم که تولید آسیب نبیند .

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان در بخش دیگر سخنان خود به موضوع رمز ارزها پرداخت و گفت: با توحه به اینکه بسیاری از این رمز ارزها مجوز ندارند، کالای قاچاق محسوب می‌شود و یکی از عوامل اصلی افزایش بار هستند. رمز ارزها در تمام تعرفه های خانگی، کشاورزی و صنعتی، وجود دارد ۳۰ درصد کشفیات رمز ارزها در طرح‌های صنعتی و ۱۱ درصد در حوزه کشاورزی بوده است. رمزارزها ضربه بزرگی به صنعت برق زده است لذا در این زمینه نیاز به همکاری مجموعه صنعت به خصوص فعالان در شهرک صنعتی داریم.

وی افزود:مشترکین فقط شرکت توزیع نیروی برق را می شناسند، حتی مقامات و نمایندگان مجلس که از وضعیت تولید برق مطلع هستند و می‌دانند که دلیل خاموشی ها کاهش تولید است، نیز در مصاحبه های خود، شرکت توزیع را دلیل قطعی برق می دانند در حالی که شرکت توزیع برق فقط توزیع کننده برق است، مشکل ما در صنعت برق، تولید است که با کاهش مواجه شده اما سنگینی و فشار کار روی توزیع است.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.