روزان | اخبار ایران و جهان > خوزستان > پایگاه بسیج وزارت نیرو در راستای محرومیت‌زدایی فعالیت می‌کنند
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

فرمانده مرکز بسیج وزارت نیرو گفت: سوم خرداد و فتح خرمشهر ریشه در فرهنگ مقاومت دارد که اکنون در منطقه غرب آسیا فراگیر شده است.

به گزارش روزان به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق خوزستان؛ همزمان با حماسه سالروز آزادسازی خرمشهر همایش سراسری فرماندهان به مناسبت بزرگداشت سی نهمین سالگرد عملیات بیت‌المقدس با حضور فرماندهان بسیج وزارت نیرو در سراسر کشور به صورت ویدیو کنفرانسی در محل مسجد جامع خرمشهر برگزار شد.

فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو در این آیین گرامیداشت گفت: امروز مجموعه بسیج وزارت نیرو در استان‌های کرمانشاه، هرمزگان و خوزستان به صورت خیلی جدی فعالیت خود را در راستای محرومیت‌زدایی آغاز کرده است.

سرهنگ میثم جعفرزاده با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، شهدای حرم و شهدای وطن گفت: امروز تبلور جایگاه مقاومت را از خرمشهر با آن مقاومت ۳۴ روزه و به نوعی ۵۸۷ روزه بازپس‌گیری؛ در غزه، لبنان و سوریه می‌بینیم.

سرهنگ جعفرزاده افزود: شاید روزی که جاویدالاثر احمد متوسلیان، بزرگ پرچمدار فرماندهان دفاع مقدس به همراه تنی چند از دلاورمردان در لبنان و فلسطین حاضر شدند، خیلی بحث‌ها مطرح شد که دچار جنگ داخلی شده ایم، گفتند که راه قدس از کربلا می‌گذرد، شاید در سال ۶۱ هیچ‌کس باورش نمی شد که روزی محور مقاومت منطقه به دست فرزندان این نظام بیافتد.

این مقام مسئول با اشاره به رشاد‌تهای سردار سلیمانی در منطقه اظهار کرد: امروز ردپای سردار عزیزمان حاج قاسم سلیمانی در منطقه، یمن، عراق، سوریه و فلسطین پیداست، فلسطینی که تا سال‌های گذشته با سنگ دفاع می کردند، امروز مجهز به موشک و راکت شده‌اند و ارتشی که ادعا داشت در زمره چندین ارتش بزرگ جهان است در مقابل این مقاومت، از مسجد الاقصی دور می شود و فرآیند صلح و مذاکره را می پذیرد.

وی بیان داشت: در مرحله اول باید به این اتفاق، به مفهوم امنیت ملی توجه داشته باشیم، مفهوم امنیت ملی از دو بعد ایجابی که حفظ ارزش‌ها است و بعد سلبی که عدم تهدیدها ست، دیده می شود.

جعفرزاده با اشاره به اقدامات موثر وزارت نیرو در بخش‌های مختلف با اشاره به بسیج این وزارتخانه، گفت: در شرایط امروز باید کارکرد اصلی خودمان را در مجموعه وزارت نیرو مشخص کنیم، بسیج یعنی کارآمدی دستگاهی که در  آن  کاری انجام می دهیم، که خوشبختانه در این مدت اراده خوبی در بدنه مجموعه وزارت نیرو در سراسر کشور اتفاق افتاده و در جلوه قرارگاه سازندگی که محرومیت‌ زدایی جزو فاکتورهای اصلی اش است، نشان داده شده است.

وی با بیان این که بسیج در استان‌های کرمانشاه، هرمزگان و خوزستان به صورت خیلی جدی در حوزه‌های  محرومیت‌زدایی فعالیت خود را آغاز کرده، اظهار کرد: با توجه به شرایطی که در کشور وجود دارد بسیار برای ما حائز اهمیت است که در حوزه تامین خدمات آب و برق، حضور میدانی فرماندهان بسیج وزارت نیرو و پایگاه‌ها و حوزه‌های بسیج به عنوان اولویت اول مد نظر است و نباید به هیچ عنوان این اولویت را کنار بگذاریم.

جعفرزاده اضافه کرد: گروه‌ها، نهادها، ان جی اوها و گروه‌های مردمی در سراسر کشور در حوزه‌های مختلف به خصوص حوزه آبرسانی فعالیت می‌کنند که توانستیم وفاقی بین این گروه‌ها ایجاد کنیم و امیدواریم با همدلی بهتر این کار را به سرانجام برسانیم.

وی در ادامه گفت: دور از ذهن بود که یک روز در مجموعه صنعت آب و برق کارهایی در حد پروژه‌های بزرگ انجام شود اما امروز در مجموعه هرمزگان یک پروژه در سطح ملی با همکاری گروه‌های مردم نهاد مختلف در حال انجام است و خوشبختانه پیشرفت‌های خوبی هم داشته است.

فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو با اشاره به ابلاغیه‌های ارسال شده از ستاد فرماندهی بسیج وزارت نیرو مبنی بر ورود و حضور همه پایگاه‌ها و حوزه‌های بسیج در این عرصه تاکید کرد: فضای امروز فضای سازندگی، حرکت، فضای نشاط و امید دادن به مردم است و موفقیت میسر نمی‌شود جز با حضور میدانی، تلاش و حرکت و دوندگی؛ که باید از روح پرفتوح حضرت امام و شهدای خود در این مسیر مدد بگیریم و نباید از ذهنمان دور کنیم که اراده الهی چگونه شکل می گیرد .

جعفرزاده با اشاره به افرادی که در عرصه سازندگی وارد می‌شوند، گفت: این افراد باید شاخص های خاصی همچون رضای خدا، صبر و بردباری، گمنامی و روحیه نقد پذیری را دارا باشند.

وی افزود: اگر لحظه‌ای در اقداماتمان از رضای خدا غفلت کنیم، قطعاً زمین خواهیم خورد، همچنین باید صبور باشیم زیرا در شرایطی کار می‌کنیم که بسیاری از پروژه‌های کشور با توجه به تحریم‌های ظالمانه و وضعیت اقتصادی به کندی پیش می رود.

وی در ادامه گفت: در برنامه‌هایی که در حوزه بسیج به نام دفاع مقدس، محرومیت‌زدایی و به نام شهدا انجام می شود، نباید دنبال تابلوی آن باشیم که بسیج فلان شرکت این کار را به انجام رسانیده، نباید کار به گونه ای باشد که انگار برای تبلیغات آمده ایم، هر جا به دنبال این رفتیم که نام یا نشانی برای کار محرومیت‌زدایی از خود به جا بگذاریم، قطعاً زمین خورده ایم.

این مقام مسئول اظهار داشت: در روند ۴۰ ساله نظام جمهوری اسلامی هر جا منیت داشتیم همان جا زمین خوردیم و هرجا گمنامی بود آنجا سربلند بودیم. همچنین باید روحیه نقد پذیری را بیش از پیش، تقویت کنیم که اگر روحیه پذیرش نقد را در درون نداشته باشیم قطعا در بیرون با سیلی دشمن مواجه خواهیم شد.

جعفرزاده در پایان به موضوع انتخابات اشاره کرد و گفت: بحث مشارکت در انتخابات به عنوان یک فرض واجب مشخص است و همه ما در این بازه زمانی باید تلاش شبانه روزی در جهت مشارکت حداکثری داشته باشیم.

وی تاکید کرد: مشارکت حداکثری یعنی امنیت ملی، یعنی رفع تهدیدها، یعنی دست برتری نظام جمهوری در حوزه مقاومت، یعنی رویکرد آزادانه و استقلال طلبانه جمهوری اسلامی در سازمان ملل و این یک تکلیف واجب از سمت فرماندهی کل قوا برای تک تک بسیجیان سراسر کشور است.

این مقام ارشد بسیج وزارت نیرو با بیان این که باید تمام ظرفیت‌ها را برای مشارکت حداکثری در میدان بیاوریم گفت: مشارکت حداکثری یک کلید واژه مهم است که در این شرایط منطقه برای ما حائز اهمیت است.

فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو در ادامه با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص انتخاب اصلح، عنوان کرد: انتخاب خوب و مطلوب باید با استفاده از المان‌هایی که در صحیفه نور امام خمینی تبیین شود و به هیچ عنوان نباید حمایت موردی و مصداقی از کاندیدایی صورت بگیرد، زیرا وظیفه ما تبیین، بصیرت و شاخص سازی و مشارکت حداکثری است.

برچسب ها:
, ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.