روزان | اخبار ایران و جهان > سیاست > بین المللی > نشست امنیتی فرماندهان ارتش و پیشمرگ‌های عراق/الکاظمی دستور عملیات پیشگیرانه علیه داعش را داد
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

به گزارش ایسنا، به نقل از سومریه نیوز، دفتر  مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که یکشنبه شب جلسه امنیتی گسترده‌ای با حضور فرماندهان نهادهای امنیتی فدرال و پیشمرگ‌ها و وزرای کشور، دفاع و دارایی به ریاست الکاظمی برگزار شد.

در این نشست درباره تحولات و رویدادهای امنیتی عراق طی ساعات گذشته به ویژه حملات داعش به نظامیان عراقی در شمال عراق و درگیری با پیشمرگ‌ها، بحث شد.

همچنین برنامه‌های امنیتی برای مقابله و کاهش تخلفات و گسترش امنیت و ثبات در سراسر عراق مورد بررسی قرار گرفت.

دفتر نخست وزیر عراق اعلام کرد که در این نشست هماهنگی بین نیروهای فدرال و نیروهای پیشمرگه خصوصاً در مناطق مورد مناقشه نیز بررسی شد.

در جریان این نشست الکاظمی دستورالعمل‌هایی از جمله از سرگیری عملیات‌های اطلاعاتی و امنیتی و همچنین آغاز عملیات پیشگیرانه برای مقابله با تحرکات داعش و خشک کردن منابع مالی آن صادر کرد.

این نشست پس از آن برگزار شد که رئیس اقلیم کردستان عراق خواهان تشکیل نیروی مشترکی از پیشمرگ‌ها و ارتش عراق در مناطق مورد مناقشه شد.

نیچروان بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق گفت: ما بارها به دولت فدرال و ائتلاف ضد داعش نسبت به خطرات این گروه تروریستی و استفاده از خلأ امنیتی در مناطق مورد مناقشه هشدار دادیم. بار دیگر از پارلمان و دولت فدرال عراق و ائتلاف ضد داعش می‌خواهیم فورا نیروی مشترکی از پیشمرگ‌ها و ارتش عراق در مناطق مورد مناقشه تشکیل دهند تا داعش از این منطقه استفاده نکند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.