ستارگان دنیای ورزش که باشگاه خریدند + عکس

ستارگان دنیای ورزش که باشگاه خریدند + عکس

14 شهریور 1397 8:26

بزرگان فوتبال و جهان ورزش پس از بازنشستگی به خرید باشگاه‌ها روی می‌آورند.

 به نقل از آس، رونالدو نازاریو عصر دوشنبه به عنوان مالک باشگاه وایادولید معرفی شد. ستاره سال‌های دور برزیل 51 درصد سهام باشگاه اسپانیایی را خرید و به عنوان مدیر اجرایی در این تیم کار خواهد کرد.

پیش از این در جهان ورزش برخی ستاره‌ها اقدام به خرید باشگاه‌ها کرده بودند که در ادامه به آنها اشاره می‌شود.

دیوید بکام

هافبک پیشین منچستریونایتد مالک تیم ام ال اس میامی است که در لیگ آمریکا حضور دارد. بازیکن سابق رئال مادرید، میلان و پاری سن ژرمن در ژانویه 2018 به عنوان مالک این باشگاه معرفی شد. با این حال این تیم به علت اختلاف‌های موجود نمی‌تواند در رقابت‌های باشگاهی حضور داشته باشد.

گری نویل، فیلیپ نویل، پل اسکولز، رایان گیگز و نیکی بات

برادارن نویل به همراه دیگر بازیکنان سابق منچستریونایتد در دهه 90 باشگاه سالفورد سیتی را خریدند. این تیم در سال 2014 در دسته هشت لیگ انگلیس حضور داشت. هدف بازیکنان پیشین شیاطین سرخ رساندن سالفورد به سطح اول رقابت‌های انگلیس یعنی لیگ برتر است.

مجیک جانسون

بسکتبالیست آمریکایی به عنوان مدیر قراردادهای باشگاه لس آنجلس لیکرز انتخاب شد. او پس از موفقیت در این تیم 4.5 درصد باشگاه را خرید. پس از فروش سهم خود وارد دنیای بیسبال شد و صاحب تیم دادجرس شد.

مایکل جردن

بهترین بسکتبالیست تمام ادوار باشگاه شارلوت بابکتس را به ارزش 170 میلیون یورو خرید.

تونی پارکر

بسکتبالیست فرانسوی به همراه نیکلاس باتوم باشگاه آسول ویوربن را خرید. این تیم فرانسوی متعلق به شهر لیون است.

پائولو مالدینی

تیم میامی اف سی در سال 2015 به لطف مدافع پیشین میلان تاسیس شد.

لبرون جیمز

ستاره لیکرز مالک بخش کوچکی از باشگاه لیورپول است. او تنها 2 درصد در باشگاه سهم دارد. جیمز از طریق شرکتLRMR  این بخش را خرید.

زین الدین زیدان

هافبک پیشین تیم ملی فوتبال فرانسه به همراه لیزارازو تیم اوایان را به خاطر مشکلات مالی که داشت خریدند. این تیم متعلق به رودانو آلپ در مرز فرانسه و سوئیس است.

سرنا و ونوس ویلیامز

خواهران ویلیامز، تنیسورهای آمریکایی مالک بخشی از تیم میامی دولفینز (تیم فوتبال آمریکایی) هستند.

آندرس اینیستا

هافبک اسپانیایی بخشی از سهام باشگاه آلباسته را در سال 2011 خرید. در آن زمان تیم اسپانیایی در بحران مالی شدید قرار داشت و 18 میلیون بدهکار بو

shareاشتراک گذاری

نظرات شما