همکاری وزارت انرژی آمریکا با بیل گیتس در جهت ارتقای راکتورهای هسته‌ای

همکاری وزارت انرژی آمریکا با بیل گیتس در جهت ارتقای راکتورهای هسته‌ای

5 شهریور 1397 12:30

وزارت انرژی آمریکا با بیل گیتس در جهت ارتقای راکتورهای هسته‌ای کوچک برای عرضه به بازار، همکاری خواهد کرد.

 به نقل از دیلی میل، وزارت انرژی آمریکا روز چهارشنبه در توییتی اعلام کرده بود که به دنبال راه‌اندازی مجدد راکتورهای نمک گداخته است. این توییت حاکی از آن است که راکتورهای جدید قرار است ارزان‌تر و کارآمدتر باشند.

طبق گفته‌های این وزارت، برخی شرکت‌ها از جمله تراپاور که متعلق به بیل گیتس، موسس مایکروسافت است، در صددند تا با ارتقای این راکتورها که از سال 1960 مورد استفاده قرار گرفته‌اند، "سیستم انرژی برای آینده" ایجاد کنند.

وزارت انرژی آمریکا تا بدین لحظه چیزی در حدود 28 میلیون دلار برای این پروژه به جهت آزمایش مواد در این راکتور هزینه کرده است.

این آژانس همچنین با انتشار نمودار از راکتور اعلام کرده که پروسه‌ای که در این راکتورهای جدید طی می‌شود از پروسه‌ای که راکتورهای آب‌سبک برای تولید الکتریسیته استفاده می‌کنند، کارآمدتر است و پسماند کمتری نسبت به راکتورهای حال حاضر نیز تولید می‌کند.

انتظار می‌رود که شرکت‌ها از سال 2019 آزمایشات خود را در یک تاسیسات آزمایشگاهی 20 میلیون دلاری آغاز کنند.

این اولین همکاری بیل گیتس در زمینه راکتورهای هسته‌ای محسوب نمی‌شود. بیل گیتس در سال 2010 با همکاری توشیبا اقدام به ارتقای راکتورهای هسته‌ای نسل بعد کرده بود که می‌توانستند تا 100 سال بدون نیاز به سوخت‌گیری، به فعالیت ادامه دهند.

shareاشتراک گذاری

نظرات شما