سکه 3.5 میلیونی هم مشتری ندارد!

سکه 3.5 میلیونی هم مشتری ندارد!

10 مرداد 1397 20:3

عضو هیات مدیره اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر از سرازیر شدن فروشندگان سکه به بازار خبر داد و اعلام کرد که علی‌رغم مراجعه فروشندگان به بازار به دلیل روند کاهشی قیمت‌ها، تعداد خریداران به شدت کاهش یافته است و حتی کسی حاضر نیست با قیمت سه میلیون و 500 هزار تومانی سکه بخرد.

محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره بهوضعیت بازار سکه از صبح امروز تاکنون، اظهار کرد: در ابتدای صبح شاهد افزایش قیمت‌ها بودیم و بازار سکه فعالیت خود را با قیمت چهار میلیون و 100 هزار تومان برای هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید (امامی) آغاز کرد. پس از آن قیمت‌ها به تدریج روند کاهشی پیدا کرد و به ترتیب به چهار میلیون و 50 هزار تومان، کمتر از چهار میلیون تومان، سه میلیون و 800 هزار تومان و سه میلیون و 770 هزار تومان رسید.

وی با اشاره به روند کاهشی قیمت طلا و سکه در بازار ایران درحالی که اونس جهانی تغییر چندانی نداشته است، گفت: با روند کاهشی قیمت سکه و طلا، فروشندگان فراوانی به دلیل ترس از کاهش قیمت‌ها به بازار سرازیر شده‌اند اما به دلیل اینکه قیمت‌ها لحظه به لحظه کاهش می‌یابد، کسی حاضر به خرید نیست و حتی تمایلی برای خرید سکه به قیمت سه میلیون و 500 هزار تومان نیز وجود ندارد.

کشتی آرای با اشاره به آخرین قیمت سکه در ساعات پایانی امروز گفت: قیمت سکه تمام طرح جدید به سه میلیون و 707 هزار تومان کاهش یافته و نیم سکه نیز قیمتی معادل یک میلیون و 930 هزار تومان پیدا کرده است. همچنین قیمت ربع سکه 951 هزار تومان بوده و سکه یک گرمی نیز به قیمتی معادل 506 هزار تومان رسیده است. این در حالی است که هر گرم  طلای 18 عیار نیز 294 هزار تومان قیمت دارد.

عضو هیات مدیره اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر با پیش‌بینی قیمت طلا و سکه طی روزهای آتی، خاطرنشان کرد: تصور می‌کنم که تا شنبه قیمت‌ها رو به کاهش بگذارد و باید منتظر بمانیم و ببینیم بسته ارزی بانک مرکزی و نیز تحریم‌های پیش رو در 13 آبان که مربوط به طلا و ارز است چه سرنوشتی را برای بازار طلا و سکه رقم خواهد زد.

shareاشتراک گذاری

نظرات شما