مولاوردی: 14 مردادماه گزارش منشور حقوق شهروندی اعلام می‌شود

مولاوردی: 14 مردادماه گزارش منشور حقوق شهروندی اعلام می‌شود

7 مرداد 1397 10:19

دستیار ویژه رییس جمهور در امور حقوق شهروندی گفت: با توجه به این‌که 14 مردادماه هم سالگرد مشروطیت و هم سالگرد تحلیف رییس جمهور است، این روز را انتخاب کردیم تا گزارش منشور حقوق شهروندی امسال را ارائه کنیم.

شهین‌دخت مولاوردی در ارتباط با تصویب لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: این لایحه حدود 10 سال است که در چند مجلس و چند دولت مطرح شده و کلیات‌اش تصویب شده و هفته گذشته هفت ماده آن با حضور خانم ابتکار در مجلس شورای اسلامی تصویب شده است.

 

وی در ارتباط با رابطه لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان با موضوعات حقوق شهروندی، گفت:قطعا این لایحه در بازدارندگی از بسیاری از کودک آزاری‌ها و برون رفت از وضعیت موجود که نگران‌کننده است اثرگذار باشد. این لایحه می‌تواند در احقاق منشور حقوق کودکان و نوجوانان موثر باشد.

 

دستیار ویژه رییس جمهور در امور حقوق شهروندی گفت: با توجه به مجموعه تدابیری که در این لایحه اندیشیده شده و پیش‌بینی‌هایی صورت گرفته است هم در بازدارندگی و هم در حمایت و حفاظت کودکان در برابر خشونت‌ها و کودک‌آزاری‌ها و همین طور در تحقق حقوق شهروندی‌ و انسانی کودکان بسیار موثر خواهد بود.

 

مولاوردی خاطر نشان کرد: طبق منشور حقوق شهروندی باید گزارش سالیانه پیشرفت‌ها و موانع تحقق حقوق شهروندی را به مردم ارائه دهیم؛ این گزارش برای امسال آماده شده است. 14 مردادماه را انتخاب کردیم چرا که هم صدور روز مشروطیت و هم سالروز تحلیف رییس جمهور است، تا آن روز این گزارش منتشر خواهد شد.

shareاشتراک گذاری

نظرات شما