در سه هفته اخیر قطعی برق برنامه‌ریزی‌شده نداشتیم

در سه هفته اخیر قطعی برق برنامه‌ریزی‌شده نداشتیم

6 مرداد 1397 21:57

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: در زمان اوج مصرف 400 مگاوات صرفه جویی در مصرف برق صورت گرفت و همین موضوع موجب شد که در سه هفته اخیر هیچ گونه قطعی برق برنامه‌ریزی‌ شده‌ای در پایتخت اعمال نشود.

حسین صبوری امروز (شنبه) در نشستی خبری با بیان اینکه برای مدیریت مصرف برق چهارچوبی مشخص شده است، اظهار کرد: اگر در روزهای آینده مدیریت مصرف صورت نگیرد، محدودیت‌ها مجددا اعمال خواهد شد و قطعا شاهد خاموشی خواهیم بود.

وی با بیان اینکه 300 مگاوات از برق صرفه جویی شده در این مدت به علت تغییر ساعات اداری محقق شد، افزود: در این مدت قطعی‌های پراکنده‌ای را شاهد بودیم که باید گفت هیچ کدام برنامه‌ریزی شده نبوده و تنها به دلیل نقص فنی رخ داده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با اشاره به جدول خاموشی منتشر شده در روزهای اخیر اظهار کرد: در آن جدول قطعی برق به صورت احتمالی اعلام شد و اگر مصرف برق افزایش می‌یافت، مجبور به اعمال خاموشی بودیم.

صبوری با اشاره به مصوبه هیات دولت و بخشنامه استانداری تهران گفت: در ماموریتی که به دستگاه‌ها داده شد، می‌بایست در تابستان امسال مصرف برق خود را 10 درصد نسبت به سال قبل کاهش دهند و از ساعت 13 سیستم‌های سرمایشی خود را قطع کنند.

به گفته وی، برای انجام این مهم نیز 250 گروه نظارتی آماده شد و هزار مرکز دولتی ملی و بزرگ مورد پایش قرار گرفت که بر اساس نتایج این پایش 70 درصد از مراکز دولتی این الزام را رعایت کردند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با بیان اینکه در پی بخشنامه استانداری برق 200 مرکز اداری که بخشنامه را رعایت نکرده بودند، توسط شرکت توزیع برق به تهران قطع شد، گفت: در این میان هشت وزارتخانه، 12 ساختمان مرکزی، بانک‌ها، 20 ساختمان مرکزی بیمه نیز وجود دارد.

وی با بیان اینکه الگوی مصرف برق در تهران ماهانه 250 کیلووات ساعت است، اظهار کرد: حدود 40  درصد مشترکان این مسئله را رعایت نمی‌کنند.  

shareاشتراک گذاری

نظرات شما