هشتمین جلسه دادگاه موسسه مالی ثامن الحجج برگزار شد

هشتمین جلسه دادگاه موسسه مالی ثامن الحجج برگزار شد

24 تیر 1397 16:9

هشتمین جلسه رسیدگی به پرونده تعاونی مالی - اعتباری ثامن الحجج صبح امروز در دادگاه کیفری یک تهران به ریاست قاضی باقری و با حضور هییٔت مستشار، نمایندگان دادستان، وکلای متهمین و جمعی از شکات برگزار شد.

طبق روال جلسات گذشته متهمان آقای (الف - م) و خانم (ر-الف) در جلسه حاضر بودند، اما بدلیل عدم حضور متهم سوم آقای (م- ر) در جلسه، پرونده وی به طور غیابی مورد رسیدگی قرار گرفت.

بر اساس اعلام محسن افتخاری سرپرست دادگاه‌های کیفری تهران، در این پرونده حدود 370 شاکی  وجود دارد و حدود 12 هزار میلیارد تومان تخلف مالی صورت گرفته است.

جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران - دوم آبان ماه سال 96 - با اعلام این که پرونده مؤسسه مالی و اعتباری ثامن‌الحجج در دادگاه کیفری یک تحت رسیدگی است، تعداد سپرده‌گذاران این صندوق را یک میلیون و 257 هزار نفر اعلام کرد و گفته بود که بر اساس آمار ارائه شده از سوی هیات تصفیه مؤسسه مذکور که بر اساس قانون‌ بخش تعاون اقتصاد جمهوری اسلامی ایران تشکیل شده، میزان وجوه پرداخت شده به سپرده‌گذاران 3550 میلیارد تومان و میزان وجوه تعهد شده 1573 میلیارد تومان است.

جلسات اول تا هفتم رسیدگی به پرونده متهمان موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج در روزهای دوشنبه 28 خردادماه، شنبه دوم تیرماه و شنبه 9 تیر ماه، 11 تیرماه، 16 تیرماه و 17 تیرماه و 20 تیرماه در شعبه اول دادگاه کیفری یک تهران برگزار شد.

shareاشتراک گذاری

نظرات شما