مائده، تتلو، ارز دولتی و دیگران!/  رقصنده 17 ساله بعد از اعترافات تلویزیونی  به ترکیه پناهنده شد

  مائده، تتلو، ارز دولتی و دیگران!/  رقصنده 17 ساله بعد از اعترافات تلویزیونی  به ترکیه پناهنده شد

23 تیر 1397 7:25

 
مهدخت قویدل - مائده هژبری کنار تتلو در ترکیه! عکس دختر رقصنده 17 ساله در کنار خواننده انتخاباتی محبوب اصولگرایان؛ عکسی  که انتشار آن صبح جمعه فضای مجازی ایران را بهت زده کرد.این  عکس در حالی منتشر شد که هنوز کسی برای این  سوال مهم  که چطور صدا وسیما بدون اطلاع قوه قضائیه و نیروی انتظامی  و پلیس فتا، سلبریتی های اینستاگرامی را بازداشت کرده و از آنها اعتراف تلویزیونی گرفته، جوابی پیدا نکرده بود.
پلیس فتا در واکنش به نارضایتی مردم از پخش  اعترافات یک کودک  زیر 18 سال در تلویزیون در اطلاعیه ای اعلام کرده است "محرز و مشخص گردید که نامبرده(مائده) فاقد پرونده انتظامی و قضایی در پلیس فتای ناجا و پلیس فتای استان‌ها بوده و احضار و مصاحبه با نامبرده توسط پلیس فتا صورت نگرفته است." قوه قضائیه هم  هرگونه ارتباط پخش اعترافات دختر اینستاگرامی با این نهاد را رد کرد. ظاهرا مدیر روابط عمومی صدا و سیما هم در ارتباط با پخش این اعترافات به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شده است.
 سوالات بی جواب زیادی درباره پرونده شاخ های اینستاگرامی رقصنده و اعترافات تلویزیونی آنها در کنار خروج شاپرک شجری زاده، از دختران خیابان انقلاب  از ایران، بسیاری از کاربران فضای مجازی ایران را دچار سردرگمی کرده است. همه از خود می پرسند مگر مائده و شاپرک و ...، در انتظار حکم و ممنوع الخروج نبودند؟ پس چطور به راحتی و به سرعت از ایران خارج شدند؟! مائده در کنار تتلویی که با رئیسی، کاندیدای انتخاباتی اصولگرایان عکس گرفت،چه می کند؟!
تتلو اما در اینستاگرامش بی خیال این حاشیه ها، در واکنش به عکس هایی که از او با مائده منتشر شد، سلفی خودش با مائده را منتشر کرد! به اهالی فضای مجازی هم خبر داد  که "دخترم مائده!" در کنار من است و جایش امن امن است. حتی ممکن است در کنسرت او برقصد و طرفدارانش بتوانند هنرنمایی اورا ببینند. موضوعی که باعث شوخی کاربران با تتلو   شد.آنها می گفتند اگر مائده در ایران   زندانی می شد، جایش امن تر از کنار تتلو بود!
 برخی از کاربران در واکنش به عکس تتلو-مائده همچنان از انتشار فیلم های رقص شان در حمایت از مائده با هشتگ #برقص_ تا_برقصیم   حمایت می کنند. توجیه آنها این است که پخش اعترافات تلویزیونی از یک کودک زیر 18 سال در هر کجای دنیا محکوم است و انها فقط قصدشان حمایت از کسی بوده که مورد ظلم  صدا و سیمایی ها واقع شده است.
گروه دیگری از کاربران اما معتقدند که فریب خورده اند. همان اصطلاح معروف کار، کار خودشان است! در بین این دسته از کاربران دست به دست می شود. البته  اینجا مشخص نیست که "خودشان" یعنی چه!
آذری جهرمی، وزیر ارتباطات، چند روز قبل از وقوع این شوک های اینستاگرامی، گفته بود خبرهای مربوط به رقص سلبریتی های اینستاگرام برای رد گم کنی ترند شده و مورد توجه قرار گرفته است. وی تاکید کرده بود عده ای  می خواهند  مطالبات مردم در مورد  شفافیت اقتصادی و نحوه تخصیص ارز 4200 تومانی در فضای رقص ها گم شود.
اما برخی کاربران توییتر  هم نظرات دیگری دارند. اگرچه صدا و سیما به طور کامل سالهاست که در دست اصولگرایان است و حتی روسای جمهور اصلاح طلب هیچ جایی در آن ندارند"، اما کاربران اصولگرا معتقدند دولت روحانی این اعترافات تلویزیونی را راه انداخته! تا مجبور به پاسخگویی ارزی نشود.
از سوی دیگر کاربران مستقل کاملا نظرات متفاوتی دارند. آنها از این اصل اثبات شده  که صدا وسیما ملک انحصاری اصولگرایان است، به این نتیجه رسیده بودند که هرچه هست زیر سر آنهاست. با این شوی تلویزیونی اعترافات، یا می خواستند کسی متوجه تخلفات ارزی عمده آنها نشود؛ یا قصد داشتند موضوعات مهمتر دیگری را در این مقطع با جار و جنجال درباره اعتراف از رقصنده های ایسنتاگرامی لاپوشانی کنند.
همه این سوال های بی جواب در مورد پرونده مائده و شاپرک شجری زاده و فرار و پناهندگی فوری آنها،  برخورد با شاخ های خبر آنلاینگرامی  در اوج بحران ارزی و ... همه و همه باعث بی اعتمادی مردم به اخبار واقعی و مجازی شده است. حالا فقط بازار شایعات داغ است و تجربه نشان داده آنهایی که به هرقصدی، فضای خبری جامعه را آشفته می کنند و بازار شایعات را داغ،شاید در کوتاه مدت برنده باشند؛ اما در درازمدت خودشان هم قربانی این شایعات می شوند.
 
 
 

shareاشتراک گذاری

نظرات شما