دوباره خوزستان؛ دوباره مردم مظلوم/ دود آتش‌سوزی بخش عراقی هورالعظیم در شهرهای خوزستان / آماده‌باش مراکز درمانی هویزه

دوباره خوزستان؛ دوباره مردم مظلوم/ دود آتش‌سوزی بخش عراقی هورالعظیم در شهرهای خوزستان / آماده‌باش مراکز درمانی هویزه

19 تیر 1397 13:38

فرماندار هویزه با اشاره به انتشار دود در آسمان برخی شهرهای خوزستان گفت: آتش‌سوزی که در بخش عراقی تالاب هورالعظیم از یک هفته پیش آغاز شده تاکنون ادامه دارد و دودی که در برخی شهرهای خوزستان منتشر شده ناشی از این آتش‌سوزی است.

ناظم ثبوتی گفت: آتش‌سوزی در بخش عراقی تالاب هورالعظیم از یک هفته پیش آغاز شده و همچنان ادامه دارد. این آتش‌سوزی موجب شده که تاکنون 13 هزار هکتار از این تالاب  به دلایل نامعلوم در آتش بسوزد.

وی بیان کرد: طبق نظر کارشناسان شدت گرما موجب آتش‌سوزی تالاب هورالعظیم شده است .

ثبوتی افزود: همچنین در این مدت  200 الی 300 هکتار از تالاب هورالعظیم در بخش ایرانی دچار حریق شده است اما به دلیل اینکه در این مناطق از تالاب آب وجود دارد، آتش به سرعت خاموش شده است.

فرماندار هویزه گفت: دودی که روز گذشته و بامداد امروز  بخشی از شهرستان‌های هویزه، دشت‌آزادگان، اهواز  و برخی روستاها را فراگرفته به دلیل آتش‌سوزی در بخش عراقی است و با وزش باد به سمت کشور ما دود به شهرهای خوزستان می‌رسد.

ثبوتی با بیان اینکه در پی انتشار دود آتش‌سوزی مراکز درمانی شهرستان هویزه به حالت آماده‌باش درآمده‌اند، بیان کرد:  در حال حاضر کمیته مدیریت بحران شهرستان هویزه تشکیل شده و علاوه بر اتوبوس سیار پزشکی، تیم‌های درمانی در مراکز درمانی مستقر شده تا در صورت نیاز به بیماران خدمت‌رسانی کنند. همچنین تقاضای ارسال داروهای مورد نیاز بیماران تنفسی از مرکز استان خوزستان داده شده که امروز به دست ما رسیده است./ایسنا

shareاشتراک گذاری

نظرات شما