بازیکنان کدام لیگ بیش‌ترین گلزنی را در جام جهانی داشتند؟

بازیکنان کدام لیگ بیش‌ترین گلزنی را در جام جهانی داشتند؟

16 تیر 1397 13:47

بازیکنان حاضر در لیگ برتر انگلیس بیش‌ترین گل‌ها را در جام جهانی 2018 روسیه به ثمر رساند.

به نقل از آس، لیگ برتر انگلیس در زمینه گلزنی در صدر جام جهانی 2018 روسیه قرار دارد. بازیکنان حاضر در این لیگ 40 گل در این بازی‌ها به ثمر رساندند. هری کین و روملو لوکاکو به ترتیب با 6 و چهار گل در جایگاه نخست این فهرست قرار دارند. علاوه بر این دو مهاجم، 24 بازیکن دیگر نیز در جام جهانی گلزنی کردند.

دومین جایگاه به لالیگای اسپانیا با 35 گل اختصاص دارد. کریستیانو رونالدو نقش مهمی در افزایش این آمار داشته است. مهاجم تیم‌ ‌ملی فوتبال پرتغال چهار گل به ثمر رساند که سه بار این اتفاق برابر اسپانیا رخ داد. پس از او دیگو کاستا، آنتوان گریزمان، چریشف و یری مینا هر یک با سه گل قرار دارند. در مجموع 20 بازیکن حاضر در لالیگا در جام جهانی گلزنی کردند. در جایگاه سوم لیگ یک فرانسه با 15 گل قرار دارد. بهترین گلزنان این لیگ بازیکنان پاری ‌سن‌ ژرمن هستند. ادینسون کاوانی و کیلیان ام‌باپه هر یک سه گل به ثمر رساندند.

جایگاه چهارم به بوندسلیگا اختصاص دارد. یازده گل توسط یازده بازیکن به ثمر رسیده است. بازیکنان حاضر در سری A ایتالیا تاکنون در جام جهانی هشت گل به ثمر رسانده اند که یک گل بالاتر از لیگ روسیه و دو برابر لیگ عربستان است. سوپر لیگ ترکیه و لیگ یک هلند با سه گل در جایگاه‌های بعدی قرار دارند. لیگMSL و سوپراتان (دسته دو سوئد) دو گل به ثبت رساندند. 10 لیگ مختلف هر یک، یک گل به ثمر رساندند. لیگ مکزیک، بلژیک، آرژانتین، گواتمالا، یونان، پرتغال، برزیل، کره، چین و دسته دو انگلیس جزو از این فهرست هستند.

shareاشتراک گذاری

نظرات شما