روز بد شبکه های اجتماعی  در ایران/ اینستاگرام فیلتر می شود؛ توییتر فیلتر می ماند/ دادستان اصفهان: استفاده از تلگرام جرم است

روز بد شبکه های اجتماعی  در ایران/ اینستاگرام فیلتر می شود؛ توییتر فیلتر می ماند/ دادستان اصفهان: استفاده از تلگرام جرم است

14 تیر 1397 2:5

 روزان - گروه اجتماعی - خبر آمد اینستاگرام، غیر سیاسی ترین شبکه اجتماعی در ایران،   قرار است به خاطر فعالیت سیلبریتی ها فیلتر شود. چند ساعت بعد گفتند که توییتر به طور قطع فیلتر می ماند. دادستان اصفهان هم   تاکید کرد  هرکس با فیلترشکن وارد تلگرام شود، مجرم است. روزی نحس برای فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در ایران که با خبرهای پی در پی فیلترینگ به پایان رسید.
  استفاده از تلگرام جرم است
حسن رحیمی ، دادستان اصفهان، استفاده از تلگرام را جرم اعلام کرده است. استدلال وی این است که چون طبق قانون استفاده از فیلترشکن جرم است و عنوان جزایی و قابل تعقیب دارد، پس  استفاده از تلگرام هم جرم است.وی رسما سازمان های دولتی و خبرگزاری ها و رسانه ها را تهدید کرده است که اگر استفاده آنها از تلگرام گزارش شود،  مورد تعقیب قرار می‌گیرند.
به نقل از خبر آنلاین، رحیمی گفته است: طبیعتا تصمیمی حاکمیتی مبنی بر استفاده نکردن از تلگرام گرفته شده و به همه سازمان‌ها، مراکز، دفاتر و خبرگزاری‌ها ابلاغ شده است. به دلیل مسائل خاصی که وجود دارد و مشکلات امنیتی که در این بستر متوجه کشور است، هیچ کس اجازه استفاده از تلگرام را ندارد.
فیلترینگ اینستاگرام   به خاطرسلبریتی ها 
معاون اول دادستان کل کشور هم از فیلترینگ اینستاگرام خبر داد.  محمد مصدق گفت که فیلترینگ این شبکه اجتماعی در دستور کار دادستانی کل کشور قرار گرفته است. علتی که وی برای فیلترینگ این شبکه عنوان کرده، فعالیت سلبریتی ها در آن و جمع آوری پول توسط آنها برای کمک به افرار بی بضاعت  است!
  معاون دادستان گفته در مواردی، این جمع آوری کمک ها حالت کلاهبرداری داشته. به همین دلیل دادستانی کل کشور به عنوان مدعی العموم به این موضوع ورود کرده است.
شایعه فیلترینگ علیه شفاف سازی ارزی
 واکنش وزیر ارتباطات به خبرهای جدید فیلترینگ در چند روز گذشته، امیدوارانه به حل مشکل بود. وی در توییترش نوشته بود که برخی ها مسئله فیلترینگ اینستاگرام را علم کرده اند که بحث اتشار لیست ارز دولتی گرفته ها و شفاف سازی اقتصادی کمرنگ شود. وی حتی اظهار امیدواری کرد که توییتر رفع فیلتر می شود و نوشت: "رفع فیلتر توئیتر در صف انتظار جلسه کارگروه تعیین مصادیق فیلترینگ قرار دارد."
  توییتر فیلتر می ماند
دبیر کارگروه فیلترینگ اما روز گذشته امیدهای کاربران اینترنت و وزیر ارتباطات را نقش بر آب کرد و گفت: دادستان اعلام کرده طرح موضوع رفع فیلتر توییتر، مغایر موازین قانونی است. عبدالصمد خرم‌آبادی   در صفحه خود در فضای مجازی  از بایگانی شدن درخواست رفع فیلتر توییتر خبر داد.
     
 
 
 

shareاشتراک گذاری

نظرات شما