شرایط آب عادی است/ تانکرهای آبرسانی جمع‌آوری شدند/ آب شرب آبادان به وضعیت نرمال رسید

شرایط آب عادی است/ تانکرهای آبرسانی جمع‌آوری شدند/ آب شرب آبادان به وضعیت نرمال رسید

12 تیر 1397 16:47


مدیر اداره آبفا خرمشهر گفت: در حال حاضر میزان شوری آب خرمشهر به کمتر از سه هزار میکروموس و حدود 2 هزار و 200 میکروموس رسیده است. 

غلامرضا پورجلالی اظهار کرد: در حال حاضر میزان شوری آب خرمشهر به کمتر از سه هزار میکروموس و حدود 2 هزار و 200 میکروموس و حدود شوری استاندارد تعریف شده رسیده است. در حال حاضر کیفیت آب نسبت به سال‌های گذشته در این مقطع شرایط بهتری دارد. 

وی افزود: هم‌اکنون شرایط بسیار خوب و پایداری داریم و خرمشهر به صورت کامل از بحران خارج شده است اگر خط دوم غدیر نیز وارد مدار شود شرایط ما از نظر کیفیت و کمیت باز هم بهتر می‌شود. 

پورجلالی تصریح کرد: در مجموع میزان مصرف خرمشهر و روستاهایی که آب آن‌ها را تامین می‌کنیم در روزهای گرم و پیک مصرف تا 95 هزارمتر مکعب می‌رسد. در حال حاضر 70 تا 75 هزار مترمکعب آب ما از طریق آب غدیر تامین می‌شود.

مدیر اداره آبفا خرمشهر عنوان کرد: در گذشته بخشی از آب خرمشهر از کانال مارد تامین می‌شد که این کانال نیز آب خود را از رودخانه کارون می‌گرفت. اعلام شده که بعد از اینکه خط دوم غدیر 15 تیرماه وارد مدار شود 100 درصد نیاز یعنی 95 هزار متر مکعب را می‌توانیم به طور کامل از آب غدیر تامین کنیم. با افتتاح خط دوم طرح غدیر کیفیت آب تاحدی بهتر می‌شود.

پورجلالی در خصوص وضعیت آبرسانی به مردم خرمشهر ادامه داد: در حال حاضر در بخش شهری هیچگونه تانکری برای آبرسانی دیگر فعالیت نمی‌کند تانکرها جمع‌آوری شده‌اند و شرایط عادی است و آب مورد نیاز مردم از طریق تصفیه‌خانه در حال تامین است.


مدیر اداره آبفا آبادان گفت: در حال حاضر شوری آب آبادان 3900 میکروموس است که این شوری نسبت به میانگین سال‌های گذشته کمتر است. 

علیرضا خلیلی‌نیا در خصوص آخرین وضعیت شوری آب در آبادان، اظهار کرد: در حال حاضر شوری آب رودخانه بهمنشیر 12 هزار میکروموس است و شوری آبی که وارد شبکه می‌شود به 3 هزار و 900 میکروموس رسیده است که این شوری نسبت به میانگین سال‌های گذشته کمتر نیز شده است. در گذشته در همین ماه شوری آب به بیش از چهار یا پنج هزار میکروموس ‌رسید.

وی افزود: بنا بر قولی که سازمان آب و برق به ما داده است آب طرح غدیر 15 تیرماه وارد مدار می‌شود. ای سی آب غدیر در طول سال بین 1500 تا 2300 میکروموس است. امروز نیز میزان ای سی غدیر 1800 میکروموس است.

مدیر اداره آبفا آبادان گفت: وضعیت ما در حال حاضر نرمال است البته در روستاها هنوز تانکرهایی برای توزیع آب وجود دارند. هنوز تانکرها را به صورت آماده باش نگه داشته‌ایم و تا زمان افتتاح طرح غدیر این تانکرها در اختیار ما خواهند بود. البته با توجه به کاهش نیاز مردم به آب، میزان توزیع ما نسبت به روزهای گذشته کاهش پیدا کرده است. 

خلیلی‌نیا تصریح کرد: تا ماه گذشته آب آبادان 50 درصد از طریق رودخانه بهمنشیر و 50 درصد از طریق آب غدیر تامین می‌شد در حال حاضر 80 درصد آب از طریق آب غدیر و 20 درصد از طریق بهمنشیر تامین می‌شود و با افتتاح طرح غدیر 100 درصد آب از طریق آب غدیر تامین می‌شود.

shareاشتراک گذاری

نظرات شما