برد تیم ملی بسکتبال در شب باخت و ناتوانی فدراسیون!

برد تیم ملی بسکتبال در شب باخت و ناتوانی فدراسیون!

12 تیر 1397 14:26

در شبی که بسکتبال ایران با درخشش ستاره هایش قزاقستان را درهم کوبید فدراسیون بسکتبال به دلیل ناتوانی در میزبانی با باختی سنگین مواجه شد.

مهران شاهین طبع، سرمربی تیم ملی به بهترین شکل وضعیت سالن آزادی را توصیف کرد. یک سونای واقعی که عرق همه حاضرین در سالن را در آورد و نفس کشیدن برای بازیکنان را سخت کرد. در شرایطی که بسکتبال ایران در مسیر جام جهانی قرار دارد و فدراسیون باید همیشه برای میزبانی از تیم های خارجی و تماشاگران آماده باشد اما فدراسیون ایران از انجام اقدامات اولیه باز مانده و حتی نتوانست فضای مناسب برای برگزاری رقابت را آماده کند. این اتفاق به هیچ وجه شایسته یک دیدار بین المللی نبود و صدای انتقاد همه را بلند کرد و مشخص نیست فدراسیون پیش از برگزاری این دیدار دقیقا چه کار می کرده است.
اتفاق دیگر پخش نشدن مسابقه از تلویزیون بود که باعث دلخوری همه شد. اینکه صدا و سیما این روزها به موارد مختلفی از جمله اسپانسر توجه دارد کاملا مشخص است. درآمدزایی از ورزش امروز به صنعتی در دنیا تبدیل شده و هرکس که بهتر کار کند از قدرت جعبه جادویی بهره می برد. این روزها درآمدزایی از فوتبال زیاد است و قطعا مسوولان صدا و سیما بیشتر به این قسمت توجه دارند اما سوال از فدراسیون اینجاست که در این شش ماه چه فعالیت خاصی در عرصه اسپانسرینگ انجام داده تا بتواند دو ساعت آنتن برای یک بازی مهم ملی داشته باشد. مگر والیبال در جریان جام جهانی بازی نداشت؟ آیا والیبال هم پخش نشد؟

مشکل فدراسیون بسکتبال ضعف و ناکامی در عرصه تبلیغات است اما مسوولان نه آن را قبول می کنند و نه کاری انجام می دهند. نتیجه این ضعف هم پخش نشدن دیدار حساس تیم ملی ایران با قزاقستان بود که فدراسیون باید پاسخگوی آن باشد.
نکته دیگر انتقادهای درست مهران شاهین طبع، سرمربی تیم ملی بود. سرمربی تیم ملی قاطعانه از بی عدالتی در ورزش حرف زد و به مسوولان ورزش و البته به فدراسیون تاخت اما نکته اینجاست که شاهین طبع به عنوان سرمربی تیم ملی در نشست خبری درباره عملکرد ضعیف تیم برابر قطر که نگرانی‌های خانواده بسکتبال را در پی داشت صحبتی نکرد و تمام اذهان را به سمت پخش نشدن بازی برد.

تمامی کارشناسان معتقد هستند که سرمربی تیم ملی این روزها باید به فکر آماده کردن تیمش از نظر فنی و روانی برای بازی های آسیایی باشد.قهرمانی در این رویداد خواسته اهالی توپ و تور است و جز این انتظاری از تیم ملی نمی رود. شاید این اظهارات باید توسط مسوولان فدراسیون که روزه سکوت گرفته اند بیان شود و سرمربی فکر و ذکرش مسائل فنی باشد.

shareاشتراک گذاری

نظرات شما