3 سینماگر ایرانی عضو آکادمی اسکار شدند + جدول

3 سینماگر ایرانی عضو آکادمی اسکار شدند + جدول

5 تیر 1397 12:22

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار با رکورد دعوت از 928 نفر از سینماگران فعال از سراسر جهان از سه چهره ایرانی برای پیوستن به این نهاد سینمای دعوت به عمل آورد.

928 فرد دعوت شده برای عضویت در آکادمی اسکار نقش موثری در صنعت سینما ایفا کرده اند و در صورتی که این دعوت را بپذیرند به عضویت این آکادمی در سال 2018 در خواهند آمد. 

حسین جعفریان فیلمبردار فیلم‌ برنده اسکار «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی و همچنین فیلم «سارا و آیدا» به کارگردانی مازیار میری در شاخه تصویربرداری برای عضویت در آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار دعوت شده‌اند و علی عسگری و فرنوش صمدی سازندگان دو فیلم کوتاه «نگاه» و «سکوت» نیز به عضویت در بخش «فیلم کوتاه و انیمیشن بلند» درخواهند آمد. 

عباس کیارستمی آخرین چهره ایرانی بود که روز 10 تیر 1395 برای عضویت در اکادمی اسکار دعوت شد اما فرصت نکرد به دعوت این نهاد سینمایی پاسخ دهد و چهار روز بعد در سن 76 سالگی در پاریس درگذشت. 

از میان مجموع 982 چهره دعوت شده برای پیوستن به آکادمی اسکار در سال 2018، 49 درصد زن و 38 درصد رنگین پوست هستند که در جهت سیاست‌های آکادمی برای افزایش تنوع نژادی و جنسیتی در این نهاد سینمایی است. 

سال گذشته در مجموع 774 چهره برای عضویت در آکادمی اسکار دعوت شدند اما شمار دعوت شدگان امسال با حدود 20 درصد افزایش رکورد جدید به ثبت رساند. 

لیست کامل اسامی دعوت‌شدگان برای عضویت در آکادمی اسکار در این  لینک قابل مشاهده است.

shareاشتراک گذاری

نظرات شما