حضور زنان در آزادی تکرار می شود؟ / استاندار تهران: عجله نکنید!

حضور زنان در آزادی تکرار می شود؟ / استاندار تهران: عجله نکنید!

2 تیر 1397 20:8

 مهدخت قویدل- حضور زنان در ورزشگاه آزادی هنوز آزاد نشده است.   با کلی اما و اگر بالاخره مسئولان اجازه دادند تا زنان ایرانی بعد از 40 سال وارد آزادی شوند اما تداوم این روند مشخص نیست. استاندار تهران در پاسخ به این سوال که آیا  فوتبال ایران و اسپانیا فتح بابی برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها است، گفته است:"عجله نکنید، اجازه دهید آهسته آهسته و پله پله جلو برویم."
محمد حسین مقیمی، استاندار پایتخت، در پاسخ به این سوال که زنان برای بازی ایران و پرتغال هم اجازه حضور در آزادی را دارند یا نه، تاکید کرد:  بگذارید در خصوص این اقدامی که بازی با اسپانیا انجام شده صحبت شود و نظرات بیان شود؛ بعد انشالله درباره حضور زنان در ورزشگاه برای تماشای مسابقات فوتبال تصمیم گرفته می‌شود.
در حالی استاندار تهران خبر از پله پله بودن تصمیم برای حضور زنان در آزادی گفته که معاون زنان ریاست جمهوری در توییترش خبر داده "ادامه این روند را در روزهای آینده شاهد خواهیم بود، انشالله."   روابط عمومی ورزشگاه آزادی هم   خبر داده مجوز کلی برای نمایش بازی صادر شده ولی به هماهنگی بیشتر فنی و انتظامی نیاز است و مسئولان باید در این مورد تصمیم بگیرند.
در حالی معاون زنان ریاست جمهوری اظهار امیدواری کرده حضور زنان در آزادی تداوم خواهد داشت که  ورود زنان به آزادی برای تماشای بازی ایران و اسپانیا به این راحتی ها هم نبود.  چند ساعت قبل از بازی   اعلام شد که درب آزادی برای پخش مسابقه و حضور خانواده ها باز نمی شود و خیلی ها که بلیط گرفته بودند، ناامید به خانه هایشان بازگشتند؛ اما دو سه ساعت مانده به مسابقه، ظاهرا به دستور رئیس جمهور درهای آزادی به روی خانواده ها  وزنان باز می شود و تعداد اندکی از تماشاچیان که هنوز پشت در امیدوار مانده بودند، توانستند وارد ورزشگاه شوند و طلسم 40 ساله را بشکنند.
زنان در حالی وارد آزادی شدند که حتی مشخص نبود درب ورزشگاه با اجازه نیروی انتظامی و "تدبیر وزارت کشور" به روی آنها باز شده یا به دستور رئیس جمهور! شاید ترس دولت از واکنش تندروها و اصولگرایان، که بعد از انقلاب مانع حضور زنان در ورزشگاه ها به دلیل به خطر افتادن اسلام بودند، باعث شد تا در ساعات اولیه کسی به طور مستقیم مسئولیت این ماجرا را به گردن نگیرد.
  اما معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، تازه بعد از اینکه ماجرای حضور زنان در استادیوم ختم به خیر شد، به صراحت در توییترش اعلام کرد که درب ورزشگاه به دستور مستقیم رئیس جمهور به روی خانواده ها باز شده است.   واکنشی دیرهنگام که نشان می دهد بعید است به این زودی ها مسئله حضور زنان در ورزشگاه ها حل شود.
 

shareاشتراک گذاری

نظرات شما