تجاوز به

تجاوز به "41 دختر ایران"شهر  / افشاگری امام جمعه ایرانشهر در نماز عید فطر

28 خرداد 1397 19:14

 مهدخت قویدل - تجاوز به 41 دختر در ایرانشهر در ماه مبارک رمضان! فاجعه ای که در نماز روز عید فطر توسط امام جمعه این شهر به گوش رسانه ها رسید. خبری که در کنار هشدار فراگیر شدن فاجعه تجاوز در   ایران، هشدار دیگری هم به همراه دارد. اگر تا سالهای قبل مسئولین می توانستند با افتخار اعلام کنند در ماه رمضان تعداد جرم ها و مخصوصا برخی جرائم پایین می آید، حالا ظاهرا مجرمین هم اعتقادات مذهبی شان را  از دست داده اند!
مولوی طیب ملازهی، امام جمعه ایرانشهر در اظهاراتش کدهایی از مشخصات متجاوزان هم می دهد و می گوید اگر اسم آنها را بیاورد برخی ها در همین جمع  باید سرشان را پایین بیندازند. می گوید برخی ها "صف اول نماز نشسته اند و نمی دانند پسرهایشان چه کار می کنند."
مجرم اصلی این تجاوز گروهی ظاهرا دستگیر شده و یکی دیگر از مجرمان هم شناسایی شده است. آنطور که مولوی طیب ملازهی اعلام کرده "فرد دستگیر شده سرمایه دار و غنی است؛ متاسفانه عده ای زور دارند و عده ای هم زر و پول دارند؛  گاهی همراه شدن این دو گروه با هم سبب رخداد اتفاقاتی مانند تجاوز به دختران در ایرانشهر می شود."
در ماجرای تجاوز به 41 دختر در ایرانشهر که یکی از مناطق سنتی کشور است،  همه دخترها با حجاب کامل و چادر در شهر تردد می کنند. این موضوع با قدرت تمام، دیدگاه رسمی در مورد تجاوز را به طور کامل زیر سوال می رود.  دیدگاه رسمی که مورد حمایت قانون هم هست و مدام از زبان اصولگرایان تکرار می شود این است که بی حجاب ها قربانی تجاوز هستند!
امام جمعه ایرانشهر، در نماز عید فطر از نحوه تجاوز به یکی از دختران هم خبر داده است. دختری که با حجاب کامل از سر کار برمی گشته و جلوی درب منزل، افرادی از یک خودرو پیاده می شوند و او را می ربایند. وی به متجاوزین می گوید روزه است و از آنها می خواهد او را رها کنند؛ ولی برای متجاوز که داشتن و نداشتن حجاب یا اعتقادات مذهبی تقاوتی ندارد. به او تجاوز می کنند و چند ساعت بعد دختر را با همان وضع، در گوشه ای از شهر رها می کنند.
  از  قربانیان این تجاوز گروهی، تا این لحظه فقط 3 خانواده حاضر شده اند در دادگاه اعلام شکایت کنند. سکوت خانواده ها در برابر موضوع آدم ربایی و تجاوز،  از ترس از دست دادن آبرو، باعث شد  تا 41 خانواده قربانی  این تجاوز شوند. بالاخره خانواده 41 ام شجاعت به خرج می دهد و ماجرا را به   امام جمعه اهل سنت شهر اعلام می کند.
 اگرچه تعداد خانواده های شاکی هنوز کم است و 38 خانواده از ترس آبرو، حاضر نشده اند اعلام شکایت کنند؛ اما در شهر کوچکی مثل ایرانشهر، همین تعداد شکایت هم حکایت از تغییر نگاه جامعه به پدیده تجاوز دارد.
یکی از سریال های تلویزیونی با نام "رهایم نکن" که ماه رمضان امسال پخش شد هم برای اولین بار از زاویه متفاوتی به موضوع تجاوز نگاه کرد. این سریال برای اولین بار   مردانی ایرانی را نشان داد  که در برابر شنیدن خبر تجاوز به دختر مورد علاقه شان، به جای غیرتی شدن و    مقصر دانستن او،  دختر را به عنوان قربانی ماجرا می پذیرند و    قصد داشتند با او ازدواج کنند.
بسیاری از مردم کم کم   این موضوع را پذیرفته اند وقتی به فردی تجاوز می شود، او   فقط یک قربانی است. اما حاکمیت هنوز معتقد است فرد مور دتجاوز واقع شده، مسئول بخشی از جرم است!  نگاهی آسیب زا که تا اصلاح نشود، آمار تجاوز صعودی می ماند.
 
 
 
 
 

shareاشتراک گذاری

نظرات شما