کشته شدن 26 تن در انفجار ننگرهار/ داعش بر عهده گرفت / قاسمی: تروریست‌ها ثبات و امنیت افغانستان را هدف قرار داده‌اند

کشته شدن 26 تن در انفجار ننگرهار/ داعش بر عهده گرفت / قاسمی: تروریست‌ها ثبات و امنیت افغانستان را هدف قرار داده‌اند

27 خرداد 1397 1:48

بر اثر انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در نزدیکی گردهمایی مشترک گروه طالبان و سربازان افغانستان در ولایت ننگرهار دست‌کم 26 تن کشته شدند.

برخی گزارش‌ها حاکی است که بر اثر انفجار این خودروی بمب‌گذاری شده دست‌کم 16 تن نیز زخمی شده‌اند.

این گردهمایی به مناسبت عید فطر و همزمان با آتش بس بین دولت افغانستان و گروه طالبان برگزار شده بود. پیش از این ده‌ها عضو گروه طالبان همزمان با عید فطر و آتش‌بس وارد کابل شده بودند.

گروه داعش مسئولیت  این انفجار را که در منطقه رودات روی داد، برعهده گرفته است. گروه طالبان هم دست داشتن در انفجار ولایت ننگرهار را تکذیب کرد.

بنا به اعلام گروه داعش، هدف حمله یک «گردهمایی نیروهای افغان» بوده است.

گروه داعش حضور فعالی در ولایت ننگرهار افغانستان دارد.

همچنین بهرام قاسمی  با محکومیت شدید انفجار انتحاری عصر روز شنبه در گردهمایی نیروهای دولتی و گروه‌های افغانی که ده‌ها کشته و مجروح بر جای گذاشت، با دولت و ملت و خانواده قربانیان این جنایت ابراز همدردی کرد. 

این دیپلمات ارشد ایرانی اظهار کرد: بدخواهان ملت افغانستان که ثبات و آرامش و تلاش های اخیر از جمله آتش‌بس میان دولت و گروه طالبان را مغایر با منافع خود می‌دانند، تلاش ها برای تحقق آتش‌بس و وحدت در این کشور را تاب نیاوردند و با خلق جنایتی دیگر نشان دادند بقا و دوامشان در جنایت‌آفرینی و تفرقه‌افکنی است اما دیر زمانی نخواهد پائید که دولت و ملت افغانستان بر این عناصر  تروریست مخل وحدت، ثبات و امنیت فایق آمده و ثمره صبر و مقاومت خود را با پیروزی بر تروریسم دریافت خواهند کرد.

shareاشتراک گذاری

نظرات شما