جام‌هایی که بالای سر رفتند + عکس

جام‌هایی که بالای سر رفتند + عکس

20 خرداد 1397 1:35

20 بار جام قهرمانی در جام‌های جهانی توسط کاپیتان‌ها بالای سر رفته است.

 بیست و یکمین دوره جام جهانی پنج‌شنبه هفته‌ جاری به میزبانی روسیه آغاز خواهد شد و 32 تیم حاضر در این رقابت‌ها برای فتح بهترین جام جهان فوتبال تلاش خواهند کرد. پیش از این تیم‌های آلمان، ‌اسپانیا، برزیل، ایتالیا، آرژانتین، اروگوئه، انگلیس و فرانسه جام قهرمانی را بالای سر برده‌اند. در ادامه‌ به قهرمان‌های 20 دوره جام جهانی اشاره می‌شود.

1930

فینال جام جهانی 1930 اروگوئه در سی‌ام جولای بین دو تیم اروگوئه و آرژانتین برگزار شد. ژول ریمه جام قهرمانی را به تیم اروگوئه داد.

1934

این رقابت‌ها به میزبانی ایتالیا برگزار شد و در دهم ژوئن ایتالیا و چکسلواکی در دیدار نهایی به مصاف هم رفتند. ایتالیا فاتح این رقابت‌ها شد.

1938

جام جهانی دوباره در اروپا به میزبانی فرانسه برگزار شد. خروس‌ها بر خلاف میزبانان دو دوره گذشته نتوانستند به فینال صعود کنند. دیدار نهایی بین دو تیم ایتالیا و مجارستان برگزار شد و آتزوری‌ها برای دومین سال پیاپی قهرمان جهان شدند.

1950

جام جهانی پس از چند سال وقفه به خاطر جنگ جهانی در برزیل برگزار شد. فینال بین دو تیم اروگوئه و میزبان در شانزدهم جولای انجام شد. بر خلاف انتظارات  اروگوئه توانست  سلسائو را در ماراکانا  شکست دهد و فاتح این رقابت‌ها شود.

1954

این رقابت‌ها در سوئیس برگزار شد و دو تیم آلمان غربی و مجارستان در فینال جام جهانی  به مصاف هم رفتند. فریتس والتر آلمانی در چهارم جولای جام قهرمانی را بالای سر برد.

1958

سوئد میزبان این بازی‌ها توانست به همراه برزیل فینالیست شود. دیدار نهایی 29 ژوئن برگزار شد و سلسائو برای اولین بار فاتح جام جهانی شد.

1962

دوباره جام جهانی به آمریکای جنوبی بازگشت. شیلی میزبان این رقابت‌ها بود و دیدار نهایی هفدهم ژوئن بین دو تیم برزیل و چکسلواکی برگزار شد. سلسائو با پیروزی 3 بر یک برای دومین دوره پیاپی فاتح جام جهانی شد.

1966

جام جهانی 66 به میزبانی انگلیس برگزار شد. این تیم در 26 جولای در دیدار نهایی به مصاف آلمان غربی رفت. انگلیس با پیروزی 4 بر 2 فاتح جام جهانی شد.

1970

این بازی‌ها به میزبانی مکزیک برگزار شد و در فینال برزیل توانست 4 بر یک ایتالیا را شکست دهد و برای سومین بار فاتح جام جهانی شود.

1974

این بازی‌ها به میزبانی آلمان برگزار شد و این تیم توانست تا فینال صعود کند. ژرمن‌ها با پیروزی 2 بر یک مقابل هلند، فاتح جام جهانی شدند.

1978

آرژانتین برای نخستین بار میزبان جام جهانی شد و توانست فینال را در 25 ژوئن برابر هلند برگزار کند. آلبی سلسته 3 بر یک پیروز شد و برای اولین بار فاتح این رقابت‌ها شد.

1982

‌اسپانیا میزبان این بازی‌ها بود و فینال یازدهم جولای بین دو تیم ایتالیا و آلمان غربی برگزار شد. آتزوری‌ها با پیروزی 3 بر یک توانستند برای سومین بار فاتح جام جهانی شوند.

1986

این بازی‌ها به میزبانی مکزیک برگزار شد و آرژانتین و آلمان غربی در دیدار نهایی به مصاف هم رفتند. آلبی سلسته با پیروزی 3 بر 2 مقابل ژرمن‌ها برای دومین بار فاتح جام جهانی شد.

1990

ایتالیا دوباره میزبان جام جهانی شد اما نتوانست به فینال راه یابد و دیدار نهایی بین دو تیم آرژانتین و آلمان غربی برگزار شد. ژرمن‌ها با پیروزی برابر آلبی سلسته قهرمان شدند.

1994

جام جهانی برای نخستین بار به آمریکا رفت و برزیل توانست برای چهارمین بار فاتح این رقابت‌ها شود. سلسائو پر افتخارترین تیم جام جهانی شد.

1998

 فرانسه میزبان این رقابت‌ها بود و در فینال دوازدهم جولای به مصاف برزیل رفت. آبی‌ها برای نخستین بار قهرمان جام جهانی شدند.

2002

آسیا برای نخستین بار میزبان جام جهانی شد. رقابت‌های سال 2002 در کره و ژاپن انجام شد. برزیل و آلمان توانستند دوباره به فینال برسند. سلسائو با درخشش رونالدو نازاریو فاتح این رقابت‌ها شد.

2006

این بازی‌ها به میزبانی آلمان برگزار شد اما ژرمن‌ها نتوانستند به فینال راه یابند و ایتالیا با پشت سر گذاشتن این تیم راهی دیدار نهایی شد.

2010

جام جهانی این بار به قاره آفریقا رفت و آفریقای جنوبی میزبان این بازی‌ها شد. هلند و ‌اسپانیا در فینال یازدهم جولای به مصاف هم رفتند. در ‌دقیقه 116 آندرس اینیستا توانست گل قهرمانی لاروخا را به ثمر برساند تا ‌اسپانیا برای اولین بار فاتح جام جهانی شود.

2014

سیزدهم جولای سال 2014 فینال بین دو تیم آلمان و آرژانتین  برگزار شد. باز هم گلزنی در وقت‌های ‌اضافه تیم قهرمان را تعیین کرد. ماریو گوتسه در ‌دقیقه 113 این گل را به ثمر رساند و آلمان را دوباره قهرمان جام جهانی کرد.

shareاشتراک گذاری

نظرات شما