آیا خرداد خوزستان 50 درجه‌ای می‌شود؟

آیا خرداد خوزستان 50 درجه‌ای می‌شود؟

8 خرداد 1397 12:40

سرپرست اداره‌کل هواشناسی خوزستان گفت: از روز سه‌شنبه هفته آینده به بعد دمای خوزستان به 48 یا 49 درجه سانتی‌گراد خواهد رسید و با اینکه در حال حاضر نمی‌توان پیش‌بینی کرد که دما در خردادماه به 50 درجه می‌رسد یا نه احتمال دارد که در این مدت دمای شهری به 50 درجه نیز برسد.

محمد سبزه‌زاری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به جنوبی شدن جریانات و افزایش رطوبت در شهرهای خوزستان اظهار کرد: میزان رطوبت امروز صبح در ماهشهر 82 درصد، در هندیجان 80 درصد و در اهواز 41 درصد بوده است.

وی افزود: افزایش رطوبت تا روز پنجشنبه ادامه دارد و در این مدت بیشتر مناطق جنوبی خوزستان این وضعیت را شاهد هستند اما با افزایش جریانات جنوبی در روزهای جمعه و شنبه اکثر شهرهای استان افزایش رطوبت را خواهند داشت.
    
سرپرست اداره‌کل هواشناسی خوزستان همچنین با اشاره به افزایش دما در استان گفت: تا روز جمعه تغییرات دمایی نخواهیم داشت اما از روز سه‌شنبه هفته آینده به بعد دمای خوزستان به 48 یا 49 درجه سانتی‌گراد خواهد رسید و با اینکه در حال حاضر نمی‌توان پیش‌بینی کرد که دما در خردادماه به 50 درجه می‌رسد یا نه احتمال دارد که در این مدت دمای شهری به 50 درجه نیز برسد.

سبزه‌زاری عنوان کرد: سیستم ناپایداری ضعیفی فردا (چهارشنبه) بر استان خوزستان حاکم خواهد شد که موجب افزایش ابر و احتمال رگبار پراکنده در شمال و شرق استان می‌شود.

وی بیان کرد: در شبانه‌روز گذشته امیدیه و آبادان با 46 درجه سانتی‌گراد و ایذه با 18 درجه سانتی‌گراد به ترتیب گرمترین و خنک‌ترین نقاط استان خوزستان بودند. تغییرات دمای هوای امروز اهواز نیز بین 27 و 45 درجه سانتی‌گراد در نوسان خواهد بود.

shareاشتراک گذاری

نظرات شما