مهاجر غیرقانونی که یک‌شبه قهرمان ملی فرانسوی‌ها شد +فیلم / درخواست ماکرون برای دیدار با مامادو قاسم

مهاجر غیرقانونی که یک‌شبه قهرمان ملی فرانسوی‌ها شد +فیلم / درخواست ماکرون برای دیدار با مامادو قاسم

8 خرداد 1397 2:18

بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی اقدام شجاعانه یک جوان اهل مالی برای نجات یک کودک چهار ساله را «قهرمانانه» توصیف کرده اند.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه مامادو قاسم، یک جوان اهل مالی که روز شنبه کودکی را از خطر سقوط از ساختمانی در پاریس نجات داده بود به کاخ الیزه دعوت کرد.

به نوشته یورونیوز، انتشار ویدئویی از مامادو قاسم، 22 ساله که در حال نجات یک کودک در معرض سقوط دیده می‌شود واکنش‌های زیادی را برانگیخت. بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی حرکت این جوان اهل مالی را که فاقد برگه اجازه اقامت در فرانسه است «قهرمانانه» توصیف کرده اند.

رهگذران در پاریس حدود ساعت 20 روز شنبه شاهد نجات کودکی چهار ساله بودند که از بالکن طبقه چهارم ساختمانی در شمال پایتخت فرانسه آویزان شده بود. در ویدئویی که از نجات این کودک به دست مامادو قاسم گرفته شده است این جوان اهل مالی در حال بالا رفتن از دیوار ساختمان و در نهایت نجات کودک دیده می‌شود.
 
 

ویدئوی این حرکت مامادو قاسم میلیون‌ها بار در شبکه‌های اجتماعی دیده شده است. این جوان تبعه مالی در مورد نجات این کودک گفته است: «دیدم بسیاری در حال فریاد زدن هستند و ماشین‌ها بوق می‌زنند. [..]به همین شکل بالا رفتم. خدا را شکر که او را نجات دادم.»

تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد این کودک چهار ساله در غیاب والدین خود به بالکن خانه شان رفته بود.

ان ایدالگو، شهردار پاریس ضمن ستایش از عمل «قهرمانانه» مامادو قاسم گفته است که شهرداری پایتخت فرانسه از دریافت اجازه اقامت برای این جوان اهل مالی حمایت می‌کند.

shareاشتراک گذاری

نظرات شما