کارون برای گذر و تخلیه سیلاب‌ها در مقطع اهواز مشکلی ندارد

کارون برای گذر و تخلیه سیلاب‌ها در مقطع اهواز مشکلی ندارد

6 خرداد 1397 10:57

معاون حفاظت و بهره‌برداری منابع آب سازمان آب و برق خوزستان گفت: با محاسبات انجام‌گرفته رودخانه کارون از نظر فنی مشکلی برای گذر و تخلیه سیلاب‌ها ندارد و می‌تواند در صورت بروز سیلاب بدون هیچ مشکلی آن را از خود در مقطع اهواز عبور دهد.

مصطفی شبه در گفت‌وگو با ایسنا – منطقه خوزستان، اظهار کرد: ردیف عمرانی اعتبار موردنیاز جهت لایروبی رودخانه کارون عملا وجود دارد و حذف نشده است اما به دلیل این‌که پولی وجود ندارد، تخصیصی نیز در این زمینه انجام نمی‌گیرد تا بتوان در رودخانه کارون کار انجام داد.

وی افزود: رودخانه کارون در حال حاضر علی رغم عدم لایروبی، مشکل حادی از نظر تخلیه سیلاب‌ها در مقطع اهواز ندارد.

معاون حفاظت و بهره‌برداری منابع آب سازمان آب و برق خوزستان تصریح کرد: مساله اصلی در بحث لایروبی رودخانه کارون در حال حاضر بحث منظرسازی آن است تا کارون از نظر شکلی زیبایی بیشتر و بهتری پیدا کند.

شبه عنوان کرد: رودخانه کارون از نظر شکلی نیاز دارد تا اقداماتی از جمله لایروبی و بحث نی‌زدایی در آن صورت گیرد تا منظره رودخانه از نظر ظاهری چهره زیباتری به شهر اهواز بدهد.

وی ادامه داد: با محاسباتی که انجام گرفته است، رودخانه کارون از نظر فنی برای گذر و تخلیه سیلاب‌ها مشکلی ندارد و می‌تواند در صورت بروز سیلاب بدون هیچ مشکلی آن را از خود در مقطع اهواز عبور دهد.

shareاشتراک گذاری

نظرات شما