زهرا ساعی: پست‌های مدیریتی میانی کشور حق نسل سوم انقلاب است/به‌کارگیری بازنشستگان مانع استفاده از نیروی جوان

زهرا ساعی: پست‌های مدیریتی میانی کشور حق نسل سوم انقلاب است/به‌کارگیری بازنشستگان مانع استفاده از نیروی جوان

3 خرداد 1397 13:10

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس با اشاره به نسل سوم انقلاب گفت: این نسل با توجه به تخصص‌ها و قابلیت‌ها نتوانسته حضور موثری در سطوح مدیریتی میانی کشور داشته باشد.

زهرا ساعی با بیان اینکه طرح یک فوریتی عدم به‌کارگیری بازنشستگان در مشاغل دولتی قرار است ماده 71 مدیریت خدمات کشوری را مورد اصلاح قرار دهد، گفت: بند الف و ج ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری شامل رؤسای سه قوه، معاون اول رئیس جمهور، نواب رئیس مجلس، اعضای شورای نگهبان، وزرا، نمایندگان مجلس و معاونان رئیس جمهور است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس با بیان اینکه نسل سوم انقلاب با توجه به تخصص‌ها و قابلیت‌ها نتوانسته حضور موثری در سطوح مدیریتی میانی کشور داشته باشد، عنوان کرد: مجلس برای استفاده از این ظرفیت‌ها به این مساله ورود کرد.

رئیس کمیسیون معلولان یکی از علل عدم به کارگیری نیروهای جوان را به کارگیری مجدد بازنشستگان در مدیریت‌های کلان و میانی دانست و افزود: برخی افراد به صورت مادام‌العمر در یکسری از پست‌ها حضور دارند که باعث شده چرخه مدیریتی تغییر نکند.

ساعی با بیان اینکه نسل سوم انقلاب باید به زودی تصدی پست‌های مدیریتی کشور را عهده دار شود، اظهار کرد: چه بهتر اکنون از بازنشستگان به‌عنوان مشاور کنار جوانان استفاده شود تا تجربیات آنان نیز به کار آید.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: زمان جنگ نیز جوانان توانستند آن را مدیریت کنند پس اکنون نیز جوانان می‌توانند بار دیگر کشور را مدیریت کنند که نیاز به اعتماد دارد و قطعا در این پست و مقام مدیریت با حمایت موفق خواهند شد.

shareاشتراک گذاری

نظرات شما