مطهری: فروشگاه‌ها از نام‌های انگلیسی و غیرفارسی استفاده نکنند / هویت جامعه ایرانی مخدوش می شود/ وزارت ارشاد با خاطیان برخورد کند

مطهری: فروشگاه‌ها از نام‌های انگلیسی و غیرفارسی استفاده نکنند / هویت جامعه ایرانی مخدوش می شود/ وزارت ارشاد با خاطیان برخورد کند

26 اردیبهشت 1397 11:34

نماینده تهران گفت: اسامی برخی کالاها به گونه‌ای است که انسان متوجه نمی‌شود که این کالا ایرانی یا خارجی است.

علی مطهری در صحن علنی مجلس با اشاره به قانون بکارگیری اسامی بیگانه مصوب سال 95 گفت: ما شاهد بکارگیری اسامی بیگانه در اصناف مختلف از جمله سردرب مغازه‌ها، فروشگاه‌ها، غذاخوری‌ها و هتل‌ها هستیم و همچنین برخی از کالاهای تولیدی ما با نام‌های انگلیسی بسته بندی می‌شوند.

وی با بیان اینکه استفاده از نام‌های بیگانه در سال‌های گذشته افزایش چشمگیری داشته است، گفت: این باعث می‌شود که هویت جامعه ما مخدوش شود. در سردرب مغازه‌ها می‌بینید که با حروف درشت از کلمات انگلیسی برای خرید و یا برای تخفیف استفاده می‌کنند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به کالاهای تولیدی ایرانی که بسته بندی‌هایی با کلمات خارجی دارند گفت: اسامی برخی کالاها به گونه‌ای است که انسان متوجه نمی‌شود که این کالا ایرانی یا خارجی است.

وی تاکید کرد: بنا به تبصره 5 همین قانون همه فروشگاه‌ها و اماکن موظف هستند که از نام‌های انگلیسی و غیرفارسی استفاده نکنند و بنا به تبصره 8 همین قانون وزارت فرهنگ و ارشاد موظف است که با آنها برخورد کند که طبق قانون می‌تواند با اخطار کتبی تعویض نشانه و عناوین، تعطیلی موقت و لغو پروانه کار اقدام کند.

ادامه دارد...

shareاشتراک گذاری

نظرات شما