کاستارا تویچ: نظرم 180 درجه نسبت به ایران تغییر کرد/ تیم ملی هندبال شرایط المپیکی شدن را دارد

کاستارا تویچ: نظرم 180 درجه نسبت به ایران تغییر کرد/ تیم ملی هندبال شرایط المپیکی شدن را دارد

26 اردیبهشت 1397 11:23

سرمربی جدید تیم ملی هندبال گفت‌: سعی می‌کنم نتیجه خوبی برای تیم ملی هندبال ایران بگیرم تا بتوانم این قرارداد را ادامه دهم.

زوران کاستارا تویچ، سرمربی جدید تیم‌ ‌ملی هندبال در گفت‌وگو با ایسنا در آغاز تمرینات تیم‌ ‌ملی هندبال، اظهار کرد: ما تنها کمپ‌هایی را هماهنگ کرده‌ایم که تا قبل از بازی‌های آسیایی جاکارتا تمرینات بازیکنان انجام شود. در حال‌ حاضر دو  تمرین در ایران و بدون حضور لژیونرها خواهیم داشت. این دو اردوی نخست با حضور بازیکنان داخلی انجام خواهد شد. ما امیدواریم که در این زمانی که وجود دارد وضعیت بازیکنان را از نظر فیزیکی بهتر کنیم.

او ادامه‌ داد: بعد از دومین اردو سعی می‌کنیم که بازیکنان را انتخاب کنیم و اگر لژیونرها را در اختیار داشته باشیم و در دسترس ما قرار داشته باشند اردوها را با آن‌ها ادامه‌ دهیم.

سرمربی تیم‌ ‌ملی هندبال در مورد شناخت خود از بازیکنان ایرانی، گفت‌: من هندبالیست‌های ایرانی را می‌شناسم. در دوره‌های قبلی رقابت‌های آسیایی و قهرمانی آسیا آن‌ها را دنبال کرده‌ام. حتی آن‌ها را در حالت عادی و لیگ‌های اروپایی نیز دنبال می‌کنم. من لژیونرهای ایرانی را در تیم دیناموبخارست، شاهو نصرتی، پویا نوروزی و دو بازیکنی که در لیگ ترکیه بازی می‌کنند را می شناسم و حتی می‌دانم یکی از آن‌ها آسیب دیده است.

وی ادامه‌ داد: من حتی بازیکنان داخلی را نیز در رقابت‌های قهرمانی آسیا دنبال کردم. هم‌چنین بازی‌های آن‌ها در رقابت‌های 2015 باشگاه‌های جهان دیده‌ام. برخی از آن‌ها در باشگاه‌های آسیا شرکت داشته‌اند و من بازی‌های آن‌ها را دیده‌ام. اکنون بیش‌تر در کنار آن‌ها هستم و می‌توانم بیش‌تر از آن‌ها شناخت پیدا کنم.

سرمربی تیم‌ ‌ملی هندبال در پاسخ به این سوال که آیا مدت زمانی که باقی‌ مانده تا بازی‌های آسیایی جاکارتا، برای آمادگی بازیکنان کافی است یا خیر؟ خاطرنشان کرد: از نظر من برای آمادگی بازیکنان شش تا هفت هفته‌ زمان نیاز داریم. زمانی  که داریم خوب است، به خاطر این که اولین باری نیست که این بازیکنان در کنار هم جمع می‌شوند، اما به اردو و مسابقات دوستانه نیاز دارند و اگر بیش‌تر از شش، هفت هفته‌ در کنار هم دیگر تمرین کنند، به نتیجه‌ خواهیم رسید.

او در مورد رزومه خود نیز در ادامه‌ افزود: در سال 2008 با یک تیم‌ باشگاهی در لیگ‌های اروپایی بودم، در سال 2014 با تیم الجیش قطر مقام چهارمی باشگاه‌های جهان را کسب کردم و به عنوان مربی باشگاه‌ برانه مونته‌نگرو و ... فعالیت داشته‌ام.

سرمربی مقدونیه‌ای  تیم‌ ‌ملی هندبال در مورد حضورش در ایران، بیان‌ کرد: اولین بار است که به ایران می‌آیم و اولین حضورم در ایران خیلی عالی بود. ایران با کشورهای دیگر خیلی متفاوت است و با کشورهای اروپایی خیلی فرق می‌کند. اکنون نظر من در مورد مردم شما و کشور شما 180 درجه متفاوت است. مشاوره‌های غلطی به من داده بودند و تصور من نسبت به ایران متفاوت بود.

او خاطر نشان کرد: امیدوارم که در ایران بمانم و چیزهای بیش‌تری از تاریخ و فرهنگ شما بدانم. پنج ماه با تیم‌ ‌ملی هندبال قرارداد دارم و سعی می‌کنم طوری کار کنم و نتیجه‌ خوبی برای تیم‌ ‌ملی بزرگسالان و جوانان ایران بگیرم تا بتوانم این قرارداد را ادامه‌ دهم.

کاستارا تویچ در پایان، گفت‌: اکنون روی بازی‌های آسیایی باید فکر کنیم. نظر من این است که پتانسیل‌ هندبال ایران خوب است، اگر همین طور کار شود و تمرینات ادامه‌دار باشد و لژیونرها ‌اضافه شوند این تیم شرایط المپیکی شدن را دارد، اما در حال‌ حاضر تمام تمرکز من روی بازی‌های آسیایی جاکارتا است.

به‌ گزارش ‌ایسنا، نخستین اردوی تیم‌ ‌ملی هندبال با حضور 21 بازیکن از 24 اردیبهشت ماه آغاز شد و این اردوها به مدت هشت روز ادامه‌ دارد در این مرحله از این اردوها لژیونرهای هندبال ایران حضور ندارند.

shareاشتراک گذاری

نظرات شما