برگزاری تظاهرات در 46 کشور جهان همزمان با انتقال سفارت آمریکا به قدس

برگزاری تظاهرات در 46 کشور جهان همزمان با انتقال سفارت آمریکا به قدس

23 اردیبهشت 1397 10:50

هماهنگ‌کننده گروه‌های فلسطینی در رام‌الله اعلام کرد که فردا (دوشنبه) در 46 کشور جهان تظاهراتی در حمایت از فلسطین و به منظور کم اهمیت نشان دادن مراسم انتقال سفارت آمریکا به قدس برگزار می‌شود.

 به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، عصام بکر، هماهنگ‌کننده گروه‌های فلسطینی در رام‌الله تصریح کرد: صدها هزار فلسطینی فردا در کرانه باختری و نوار غزه تظاهراتی را به منظور اخلال در مراسم اسرائیل و در محکومیت روز نکبه و به ویژه تصمیم انتقال سفارت واشنگتن به قدس برگزار می‌کنند.

قرار است طبق تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا فردا همزمان با هفتادمین سالگرد تشکیل دولت اسرائیل(نکبه) انتقال سفارت واشنگتن از تل‌آویو به قدس صورت گیرد.

ترامپ در ششم دسامبر قدس را به عنوان "پایتخت اسرائیل" به رسمیت شناخت و تصمیم به انتقال سفارت کشورش به این مکان را گرفت.

بکر در ادامه افزود: این تظاهرات همزمان در پایتخت‌های 46 کشور عربی و خارجی برگزار خواهد شد و به سمت مرزهای اردن و لبنان ادامه خواهد داشت.

وی تاکید کرد: این تظاهرات همزمان با راهپیمایی‌های بازگشت در نوار غزه، در مراکز تمامی شهرهای کرانه باختری به ویژه در قدس صورت خواهد گرفت.

راهپیمایی‌های بازگشت از سی‌ام مارس آغاز شده و هر جمعه هزاران فلسطینی در مکان‌های متعددی در نزدیکی دیوار مرزی میان نوار غزه و اراضی اشغالی تجمع می‌کنند و خواستار بازگشت آوارگان فلسطینی‌ به روستاها و شهرهایشان هستند.

قرار است که این راهپیمایی‌ها روز دوشنبه و سه شنبه در روز هفتادمین سالگرد روز نکبه فلسطینیان نیز برگزار شود.

ارتش رژیم صهیونیستی در تلاش است که این گونه فعالیت‌های مسالمت آمیز را با تمام قدرت سرکوب کند؛ به طوری که تاکنون 51 فلسطینی را در جریان تظاهرات هفتگی "حق بازگشت" به شهادت رسانده که از میان آن‌ها شش کودک کشته شدند و هزاران تن نیز زخمی شده‌اند.

در همین راستا، ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که تعداد نیروهایش را در نوار غزه و کرانه باختری منظور رویارویی با هرگونه تظاهرات احتمالی فلسطینیان در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس افزایش می‌دهد.

shareاشتراک گذاری

نظرات شما