نوروزی: هر شخصی برای پولشویی به دادگاه رفته تبرئه شده است/ وجود خلاء مجازات پولشویان

نوروزی: هر شخصی برای پولشویی به دادگاه رفته تبرئه شده است/ وجود خلاء مجازات پولشویان

18 اردیبهشت 1397 11:46

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: خلاء مجازات پولشویان متناسب با جرم در قانون وجود دارد.

حسن نوروزی در نشست علنی امروز (سه شنبه، 18 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی با بیان اینکه از ابتدای انقلاب تاکنون صدها مورد پولشویی در کشور رخ داده است، گفت: آیا از آن زمان تاکنون پولشویان محکوم شده اند؟ آیا تاکنون یک مورد وجود داشته که در دادگاه‌های ما محکوم شده باشند.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خلاء مجازات پولشویان متناسب با جرم در قانون وجود دارد، افزود: هر شخصی که برای پولشویی به دادگاه رفته تبرئه شده است همانند رئیس قاچاقچیان زاهدان که دستگیر شده و 500 هتل و آپارتمان و 60 میلیارد تومان در حساب خود دارد اما آیا به حکم پولشویی محاکمه شده است؟

وی ادامه داد: کارگری افغانی دستگیر شده و 110 میلیارد تومان پول داشته و قاضی در این باره می گوید که اصل بر صحت معاملات است و این فرد تبرئه می شود چگونه یک کارگر 110 میلیارد تومان پول در حساب خود دارد؟

نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تناسب مجازات با جرم یک اصل قانونی است، تصریح کرد: در قانون مجازات کیفری اصل تناسب مجازات با جرم آمده است لذا ما در مبارزه با پولشویی این قانون را اصلاح کرده‌ایم و این اصلاح باید انجام می شده است.

shareاشتراک گذاری

نظرات شما