تحویل سکه‌های پیش فروش زودتر از موعد/ یک ماهه از فردا

تحویل سکه‌های پیش فروش زودتر از موعد/ یک ماهه از فردا

18 اردیبهشت 1397 11:6

با وجود اینکه حدود یک هفته به سررسید سکه‌های یک ماهه پیش فروش شده باقی مانده است، طبق دستور بانک مرکزی این سکه‌ها از فردا (چهارشنبه) تحویل می‌شود.

در دور جدید پیش فروش سکه که با هفت سررسید از حدود 26 فروردین ماه شروع شد، پیش فروش سکه‌های یک ماهه نیز به سررسیدهای قبلی اضافه و با استقبال خوبی همراه شد به طوری که در فرصت کمتر از یک هفته حدود یک میلیون سکه یک ماهه فروش رفت و با پر شدن ظرفیت، فروش این سررسید پایان یافت.

در ادامه نیز سررسیدهای سه و شش ماهه بسته شد تا اینکه از روز گذشته یکشنبه به طور کلی پیش فروش سکه پایان یافت.

این در حالی است که بنا بر اعلام اخیر رئیس کل بانک مرکزی قرار بر این شد تا سکه‌های یک ماهه حدود یک هفته زودتر تحویل شود. بر اساس سکه‌های پیش فروش شده با سررسید یک ماهه از فردا چهارشنبه همزمان با 19 اردیبهشت ماه در استان تهران تحویل می‌شود و برای سایر استان‌ها نیز از روز شنبه 22 اردیبهشت ماه در شعب <بانک ملی/a> توزیع خواهد شد. در روال معمول سکه‌های یک ماهه باید از 26 اردیبهشت ماه تحویل می‌شدند. با این حال در مورد تحویل سکه‌های سه ماهه و سررسیدهای بعدی فعلا تصمیم بر همان زمان سررسید بوده و تحویل زودتر از موعد پیش بینی نشده است.

سکه‌های یک ماهه با قیمت یک میلیون و 590 هزار تومان پیش فروش شدند و با توجه به اینکه در حال حاضر سکه در بازار تا بیش از 2 میلیون تومان قیمت می‌خورد. دارنده سکه با سر رسید یک ماه سودی حدود 400 تا 500 هزار تومان از هر سکه دریافت می‌کند.

در سایر سر رسیدها متقاضی برای سکه تحویل سه ماهه یک میلیون و 540 هزار تومان، شش ماهه یک میلیون و 475 هزار تومان، نه ماهه یک میلیون و 410 هزار تومان، یک ساله یک میلیون و350 هزار تومان، 18 ماهه یک میلیون و 245 هزار تومان و 24 ماهه یک میلیون و 116 هزار تومان برای هر سکه پرداخت کرده است.

در مجموع حدود هفت میلیون سکه تمام بهار آزادی در طرح پیش فروش سکه فروخته شده است و بانک مرکزی تعهد کرده که سکه ها را نه معادل پولی بلکه سکه تحویل دهد.

shareاشتراک گذاری

نظرات شما