انتقاد از انتخاب بدترین داور جام‌جهانی 2014 برای قضاوت فینال لیگ قهرمانان

انتقاد از انتخاب بدترین داور جام‌جهانی 2014 برای قضاوت فینال لیگ قهرمانان

18 اردیبهشت 1397 11:3

میلوراد مازیچ، داوری که در جام جهانی 2014 به عنوان بدترین داور انتخاب شد، بازی فینال لیگ قهرمانان بین لیورپول و رئال مادرید را داوری خواهد کرد.

به نقل از Pulse، مازیچ، داور بازی ایران و آرژانتین در جام جهانی 2014 که انتقاد زیادی از او شد در آن بازی‌ها به عنوان "بدترین داور" انتخاب شده بود. بازی فینال بین لیورپول و رئال مادرید را داوری می‌کند.

مازیچ علاوه بر بازی ایران و آرژانتین، بازی پرتغال و آلمان را نیز داوری کرد. او په‌په مدافع پرتغال را در این بازی اخراج کرد و یک پنالتی‌ برای آلمان گرفت که انتقادهای زیادی را برانگیخت.

کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران بعد از بازی ایران و آرژانتین در انتقاد از مازیچ، اظهار کرد: این مرد چه طور می‌خواهد امشب بخوابد یا بقیه زندگی‌اش؟ با همه احترام، دوست دارم فرصتی باشد تا با او گفت‌وگو داشته باشم و ببینم چرا این کار را با ما کرده است؟

وب سایت redcard theref بعد از جام جهانی 2014 نظرسنجی برگزار کرد و از مردم خواست "بدترین داور" این جام را انتخاب کنند. مازیچ در این نظرسنجی با 87 هزار و 362 رای از 110 هزار رای "بدترین داور" شناخته شد. به ‌این‌ ترتیب داور شدن مازیچ در فینال لیگ قهرمانان به نظر ناعادلانه می‌آید.

البته علی‌رغم عملکرد ضعیف مازیچ در جام جهانی 2014 عملکرد او در یورو 2016 بهبود یافت. او نامزد داور فینال یورو 2016 نیز بود اما در نهایت داوری آن بازی به مارک کلاتنبرگ از انگلیس رسید.

shareاشتراک گذاری

نظرات شما