سکه در بازار چند؟

سکه در بازار چند؟

12 اردیبهشت 1397 0:0

امروز و در آستانه عید نیمه شعبان، قیمت سکه در بازار صعودی پیش رفت و هر قطعه تمام بهار آزادی تا یک میلیون و 950 هزار تومان فروخته شد.

این روزها در بازار سکه خرید و فروش چندانی اتفاق نمی‌افتد و در بازار فردوسی به‌عنوان یکی از محل‌های اصلی خرید و فروش سکه، طی روزهای گذشته، عمدتا صرافی‌ها از معامله این کالا خودداری کرده و یا اگر هم فروشی وجود داشته، قیمت‌ها چندان مشخص نیست.

مشاهدات میدانی از وضعیت امروز (سه‌شنبه)  بازار سکه از این حکایت دارد که اغلب صرافی‌ها معامله‌ای انجام نمی‌دادند و در چند موردی که وجود داشت، قیمت‌ها یکسان نبود و به طور قابل توجهی  رشد داشت.

بر اساس این گزارش،‌ امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی یک میلیون و 950 هزار تومان فروش رفت. همچنین نیم سکه 970 هزار تومان، ربع سکه 620 هزار تومان و سکه یک گرمی تا 370 هزار تومان فروخته شد. در مقابل این روزها صرافی‌ها اختلاف قیمت بین خرید و فروش را به طور چشمگیری افزایش داده‌اند. به گونه‌ای که قیمت خرید سکه از مشتری برای تمام بهار یک میلیون و 840 هزار تومان یعنی 90 هزار تومان ارزان‌تر، نیم سکه 900 هزار تومان و ربع سکه 530 هزار تومان است که در مجموع اختلافی بین 50 تا حدود 100 هزار تومانی را بین خرید و فروش ایجاد می‌کنند.

قیمت سکه با تغییرات قیمت دلار و هر گرم اونس جهانی طلا تعیین می‌شود و صرافان دلیلی رشد قیمت امروز آن را ، نوسان قیمت این دو عامل می‌دانند.

بانک مرکزی این روزها برای تعدیل قیمت در بازار طرح پیش فروش سکه را  در دست اجرا دارد. سکه در سررسید شش ماهه یک میلیون 475 هزار تومان، نه ماهه یک میلیون و 410 هزار تومان، یک ساله یک میلیون و350 هزار تومان، 18 ماهه یک میلیون و 245 هزار تومان و 24 ماهه یک میلیون و 116 هزار تومان در شعب <بانک ملی/a> پش فروش می‌شود.

shareاشتراک گذاری

نظرات شما