ماتیس: درگیری‌های سوریه راه حل نظامی ندارد

ماتیس: درگیری‌های سوریه راه حل نظامی ندارد

6 اردیبهشت 1397 11:33

وزیر دفاع آمریکا اظهار داشت، درگیری‌ در سوریه هرگز به لحاظ نظامی حل نخواهد شد و واشنگتن از تلاش‌های دیپلماتیک برای حل بحران این کشور استقبال می‌کند.

به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، در متن سخنرانی جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا در کمیته تخصیصات مالی وابسته به مجلس نمایندگان آمریکا در کنگره آمده است: جنگ داخلی که از سال 2011 در سوریه شروع شد راه حل نظامی ندارد و ما به حمایت از تلاش‌های دیپلماتیک خود برای حل و فصل اوضاع به عنوان بخشی از روند صلح جاری تحت نظارت سازمان ملل ادامه می‌دهیم.

به گفته ماتیس، تنها هدف باقی ماندن نیروهای آمریکایی در سوریه محاصره افراد مسلح داعش و شکست آنهاست.

وزیر دفاع آمریکا اظهار داشت، حمله موشکی اخیر آمریکا در کنار انگلیس و فرانسه در 14 آوریل به برخی مواضع ارتش و دولت سوریه در واکنش به حمله شیمیایی احتمالی در شهرک دوما در غوطه شرقی بوده و به منزله تشدید درگیری در این کشور نبود.  

در 29 مارس دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا از بازگشت نیروهای آمریکایی از سوریه به آمریکا سخن به میان آورد اما شبکه سی‌ان‌ان گزارش داد، ایده خروج نیروها از سوریه با مخالفت مایک پامپئو، نامزد تصدی پست وزارت خارجه و مدیر کنونی آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا و جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در نشست شورای امنیت ملی این کشور روبه‌رو شد.

shareاشتراک گذاری

نظرات شما