ذوالقدر خبرداد: اعتبار وام ازدواج 15ملیونی به بانک‌ها از اول اردیبهشت 97

ذوالقدر خبرداد: اعتبار وام ازدواج 15ملیونی به بانک‌ها از اول اردیبهشت 97

20 فروردین 1397 10:0

نایب رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با اشاره به رایزنی‌های صورت گرفته با <بانک ملی/a> ایران، از تخصیص اعتبار وام 15 ازدواج ملیونی به بانک‌های عامل از اول اردیبهشت 97 خبر داد.

سیده فاطمه ذوالقدر با اشاره به تصویب وام ازدواج 15 میلیون تومانی در بودجه سال 97 کل کشور اظهار داشت: شرایط اقتصادی کشور در بستری قرار گرفته که رغبت جوانان برای تشکیل خانواده را بسیار کاهش داده است و افزایش نرخ تجرد در جامعه از بازخوردهای این دلواپسی بوده است که البته دلواپسی خالی از رحجانی نیز نیست.

وی افزود: از این‌رو ارائه راهکارهای عملیاتی و ملموس در بخش مادی و معنوی نیازمند ایجاد تغییر و تحرک در ترغیب جوانان به ازدواج و تشکیل خانواده است.

این نماینده عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بر این اساس، در فرآیند تخصیص بودجه سال جاری تلاش شد، افزایش وام ازدواج جوانان به‌عنوان یک راهکار حمایتی مالی در اختیار جوانان قرار بگیرید که این پیشنهاد را به کمیسیون فرهنگی ارائه دادم و با پیگیری‌هایی که در ادامه در جریان تصویب لایحه بودجه سال 97 کل کشور انجام شد، وام 15 میلیون تومانی برای هر یک از زوجین به تصویب رسید و در ادامه هم در صحن علنی مجلس تصویب شد.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی همچنین خاطرنشان کرد: شرایط بهره‌مندی از این تسهیلات قرض‌الحسنه برای زوجینی که از زمان عقدنامه آنها کمتر از دو سال سپری شده باشد، قابل تخصیص است که در رایزنی با بانک مرکزی اعلام داشتند که تخصیص به بانک‌های عامل از اول اردیبهشت‌ماه 97 داده خواهد شد و زوجین می‌توانند برای دریافت تسهیلات مراجعه کنند./ایسنا

shareاشتراک گذاری

نظرات شما