هوای صاف و آفتابی بیشتر مناطق کشور در روز سیزده‌بدر

هوای صاف و آفتابی بیشتر مناطق کشور در روز سیزده‌بدر

12 فروردین 1397 12:51

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی وظیفه گفت: فردا (13 فروردین ماه) در بیشتر مناطق کشور آسمان صاف و آفتابی است و تنها در جنوب خراسان رضوی و شمال خراسان جنوبی در ساعات بعد از ظهر رشد ابر و رگبار پراکنده باران دور از انتظار نیست. .

احد وظیفه افزود: براساس تحلیل آخرین نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی امروز (12 فروردین ماه) در استان‌های خراسان رضوی، کرمان و به‌صورت پراکنده درخراسان جنوبی و شرق یزد رشد ابر، رگبار باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد لحظه‌ای پیش‌بینی می‌شود همچنین برخی مناطق گلستان، خراسان شمالی و مازندران اوایل وقت امروز ابرناکی و بارش پراکنده دارند.

وی در ادامه گفت: امروز در شرق و جنوب شرق کشور در برخی ساعات وزش باد و گرد و خاک دور از انتظار نیست و هوای خنک در شمال شرق کشور ماندگار است. روند کاهش نسبی دما نیز در شرق و جنوب شرق کشور پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وظیفه فردا (13 فروردین ماه) افزایش تدریجی دما در نوار شمالی کشور پیش‌بینی می‌شود.

وی همچنین اظهارکرد: از بعد از ظهر روز سه‌شنبه (14 فروردین ماه) در برخی مناطق شمال کشور و سواحل خزر رشد ابر و رگبار پراکنده باران گاهی همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. در برخی مناطق شرق کشور نیز رگبار پراکنده باران و وزش باد در ساعات بعد از ظهر دور از انتظار نیست.

به گفته وظیفه طی سه روز آینده بخش‌های مرکزی و شرقی خلیج فارس، تنگه هرمز و سواحل دریای عمان مواج پیش‌بینی می‌شوند.

وی درباره وضعیت آب‌وهوایی پایتخت اظهارکرد: در روز دوشنبه (13 فروردین) آسمان تهران صاف و در بعد از ظهر نیمه‌ابری گاهی همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود و بیشینه و کمینه دمای هوا به ترتیب 23 و 11 درجه سانتیگراد است. در روز سه‌شنبه (14 فروردین) نیز آسمان تهران صاف و در بعد از ظهر نیمه ابری و گاهی همراه با وزش باد است و حداکثر دمای هوا 25 و حداقل آن 13 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

shareاشتراک گذاری

نظرات شما