رزمایش ارتش اسرائیل شامل سناریوی مقابله نظامی در چند جبهه

رزمایش ارتش اسرائیل شامل سناریوی مقابله نظامی در چند جبهه

26 اسفند 1396 9:25

ارتش رژیم صهیونیستی رزمایش‌هایی را برگزار کرد که شامل سناریوی مقابله نظامی در چند جبهه از جمله مداخله روسیه علیه اسرائیل در سوریه است.

 به نقل از روزنامه هاآرتص، یک مسئول عالیرتبه در ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد: ما طی این رزمایش‌ها سناریوهای مختلف حضور روسیه در سوریه را امتحان کردیم. ما رزمایشی را درباره مسائلی که می‌توانیم با روسیه درخصوص آن به هماهنگی بپردازیم و مسائلی که هماهنگی درباره آن ممکن نیست و همچنین سناریوهایی که روس‌ها موجب مشکلاتی برای ما می‌شوند، برگزار کردیم.

در این رزمایش که هفته گذشته برگزار شد تمامی فرماندهانی که می‌توانند در جنگ علیه حزب‌الله در لبنان کارآمد باشند در صورت افزایش درگیری‌ها و گشودن جبهه‌های جدید حضور داشتند. این رزمایش تنها در سطح فرماندهان برگزار شد و نیروهای میدانی در آن شرکت نداشتند.

ژنرال یائیر گولن، برنامه‌ریزی رزمایش‌های مراکز فرماندهی را برعهده داشت. براساس این سناریو جنگ شدیدی علیه حزب‌الله در لبنان رخ داده و از آنجا به خاک سوریه و نوار غزه منتقل می‌شود.

هدف این رزمایش بررسی سناریوهای مختلفی است که اسرائیل احتمالا در معرض آن قرار می‌گیرد از جمله درگیری‌هایی که ممکن است به کشته شدن صدها اسرائیلی، نفوذ تروریست‌ها به شهرهای اسرائیلی و حملات سایبری منجر شود.

یک مسئول عالیرتبه اعلام کرد که این رزمایش‌ها بخشی از اقدامات برای سنجش آمادگی اسرائیل برای جنگ است.

هاآرتص نوشت: "ارتش اسرائیل معتقد است که حزب‌الله نمی‌تواند بر یک شهرک اسرائیلی سیطره یابد اما معتقد است که گروه‌های کوچکی از حزب‌الله می‌توانند به شهرک‌های اسرائیلی نفوذ کنند تا اوضاع را اینگونه جلوه دهند که گویی پیروز شده‌اند."

shareاشتراک گذاری

نظرات شما