خوزستان و ایلام در غبار! /  بارش باران در 17 استان

خوزستان و ایلام در غبار! / بارش باران در 17 استان

24 اسفند 1396 9:49

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی روند فعالیت سامانه بارشی را طی امروز و فردا (24 و 25 اسفندماه) در کشور و در برخی از مناطق استان‌های خوزستان و ایلام وزش باد و خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی کرد و از بارش باران در 17 استان خبر داد.

 

شرایط جوی کشور را پیش‌بینی و اظهارکرد: بنا به تحلیل داده‌ها و نقشه‌های پیش‌بینی هواشناسی، بعدازظهر امروز (24 اسفند ماه ) سامانه بارشی به سامانه غرب وارد می‌شود و این سامانه سبب ابرناکی و بارش پراکنده در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، همدان، زنجان و قزوین می‌شود.

وی با اشاره به این که فردا 25 اسفند ماه) این سامانه بارشی در نیمه غربی کشور فعال خواهد بود، گفت‌: بارش باران همراه با وزش باد شدید و رعد و برق در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، قم، ایلام، لرستان، خوزستان، چهارمحال‌ و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، زنجان، قزوین، البرز و تهران رخ خواهد داشت.

خیزش گرد و خاک در خوزستان و ایلام

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه گفت‌: در روز جمعه (25 اسفندماه) در ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی بارش برف و در برخی از مناطق استان‌های خوزستان و ایلام وزش باد و خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود.

وظیفه با بیان این که روز شنبه (26 اسفند ماه) ابرناکی و بارش نیمه شرقی کشور را فرا می‌گیرد، اظهار کرد: در این روز شدت بارش در برخی از مناطق آذربایجان شرقی، شرق تهران، غرب سمنان، شمال گلستان، ارتفاعات خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد ، چهارمحال‌ و بختیاری، شمال اصفهان، شمال خراسان رضوی و خراسان شمالی خواهد بود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه‌ تاکید کرد : بعد از ظهر فردا (25 اسفند ماه)و طی روز شنبه (26اسفندماه) با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان ابرناکی ، بارش باران، وزش باد و کاهش دما پیش‌بینی می‌شود همچنین در این بازه زمانی شرق دریای خزر مواج خواهد بود.

وظیفه در پایان ضمن پیش‌بینی شرایط جوی تهران طی روزهای آینده گفت‌: فردا (25 اسفندماه) آسمان تهران ابری خواهد بود همچنین در برخی از ساعات رگبار و رعد و برق و وزش باد نیز پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای تهران در روز آینده 21 و 10 درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین تهران در روز شنبه (26 اسفند ماه) همچنان ابری است و در برخی از ساعات رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد و در اواخر وقت کاهش ابر پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای تهران 15 و 6 درجه سانتیگراد خواهد بود.

shareاشتراک گذاری

نظرات شما