پنتاگون: روسیه و چین تا 2020 قادر خواهند بود ماهواره‌های آمریکا را از میان بردارند

پنتاگون: روسیه و چین تا 2020 قادر خواهند بود ماهواره‌های آمریکا را از میان بردارند

16 اسفند 1396 9:9

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده است که سیستم‌های هوا-فضای این کشور که یکی از آسیب پذیرترین و شکننده‌ترین دارایی‌های تحت فرمان ارتش آمریکاست، در معرض تهدیدهای چین و روسیه قرار دارند.

به نقل از پایگاه خبری ترومپت، براساس گزارش اداره ستاد مشترک اطلاعات پنتاگون، روسیه و چین در حال ارتقای تسلیحات خود هستند که به واسطه آن می‌توانند ماهواره‌های حساس آمریکا را منهدم کنند.

پایگاه خبری واشنگتن فیری بیکن از قول مقام‌هایی که از این مساله مطلع هستند، گزارش داد، چین و روسیه تا 2020 قادر خواهند بود تا به ماهواره‌های آمریکا در مدار نزدیک زمین صدمه وارد کرده یا آنها را منهدم کنند.

 این گزارش بازتاب هشدارهای منتشر شده در مه 2017 از سوی "دن کوتس"، مدیر اطلاعات ملی آمریکاست که گفته بود: ما ارزیابی می‌کنیم که چین و روسیه به دنبال بر هم زدن توازن برتری‌های نظامی آمریکا در سیستم های نظامی، مدنی و فضایی هستند و به شدت در حال بررسی انجام حملاتی علیه سیستم‌های ماهواره‌ای ما در دکترین جنگی آینده خود هستند.

کارشناسان می‌گویند این تسلیحات شامل موشک‌های سطح پرتاب، لیزرها و گیرنده‌های الکترونیک و همچنین ماهواره‌های کوچکی است که می‌توانند علیه ماهواره‌های موجود در مدار زمین اقدام کرده و آنها را از میان بردارند.

ماهواره‌های نزدیک به زمین در فاصله 100 تا 1240 مایلی بالای سطح زمین قرار دارند. بیش از 800 ماهواره اکنون از سوی آمریکا مورد استفاده قرار می‌گیرند.

shareاشتراک گذاری

نظرات شما