جواد امام: گرفتن پست و مقام محدود به جریان اصلاح‌طلب نیست/ با ابزارهای امنیتی اصلاح‌طلبان را از کار بیکار کرده که اکنون متقاضی شغل هستند

جواد امام: گرفتن پست و مقام محدود به جریان اصلاح‌طلب نیست/ با ابزارهای امنیتی اصلاح‌طلبان را از کار بیکار کرده که اکنون متقاضی شغل هستند

13 اسفند 1396 12:11

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به اینکه منافع کشور و مردم در راس اولویت‌های جریان اصلاحات است، گفت: کسی که بخواهد به هر قیمتی پست و مقام گرفته و آرمان‌هایش را نادیده بگیرد، در تضاد با مشی اصلاح‌طلب رفتار کرده است.

جواد امام درباره تمایل و گرایش اصلاح‌طلبان برای به دست آوردن پست و مقام در دستگاه‌های مختلف، اظهار کرد: این گرایش محدود به جریان اصلاح‌طلب نیست و ولع سمت گرفتن در جامعه وجود دارد. با این حال در سال‌های گذشته با ابزارهای نظارتی، امنیتی و سلیقه‌ای، اصلاح‌طلبان را از کار بیکار کرده و پیش از موعد عذر آنها را خواستند که اصلاح‌طلبان اکنون متقاضی شغل هستند و به همین دلیل مساله‌ای که شما به آن اشاره کردید، بیشتر نمود می‌کند، ولی من این اعتقاد را ندارم که گرایش به دریافت سمت و پست اختصاص به اصلاح‌طلبان دارد.

مدیرعامل بنیاد باران همچنین با بیان اینکه نیروهایی که در سیستم پرورش یافته‌اند و برای آنها هزینه شده است به راحتی کنار گذاشته می‌شوند که این یکی از ضعف‌های سیستم اداره کشور است، گفت: حتی اگر افراد خودشان بخواهند از درون سیستم خارج شوند به خاطر هزینه‌هایی که بابت آنها شده است، سیستم نباید چنین اجازه‌ای به آنها بدهد. در دوران دولت نهم و دهم بخش عظیمی از نیروهای اصلاح‌طلب که برای آنها در طول سالیان پیش از آن هزینه شده و آنها سعی و خطای خود ذا کرده و به مدیران توانمندی تبدیل شده بودند، حذف شدند و نیروهای دیگر جایگزین آنها شدند و چون این افراد می‌خواهند اکنون شغل خود را به دست بیاورند، مساله بیشتر جلوه کرده است.

امام تاکید کرد: البته برای خیلی‌ها هم صرف سمت مهم بوده و این تمایل اختصاص به اصلاح‌طلبان و اصولگرایان ندارد، من این افراد را نمی‌پسندم زیرا معتقدم افراد اول باید خودشان باشند و در مرحله بعد ببینند کجا می‌توانند مفید باشند و اینکه به هر قیمتی یک نفر سمتی به دست بیاورد را نمی‌پسندم.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پایان خاطرنشان کرد: اینکه هر کسی بخواهد به هر قیمتی سمت گرفته و آرمان‌ها و شعارهایش را نادیده بگیرد با مشی اصلاح‌طلبی در تضاد است. برای جریان اصلاحات در درجه اول منافع کشور و مردم مهم است در درجه دوم اصلاحات و در درجه سوم خود اصلاح‌طلبان اما اگر افراد منافع خود را در اولویت قرار داده و نسبت به منافع کشور، مردم و اصلاحات ترجیح دهند، حتما نام این افراد اصلاح‌طلب نخواهد بود.

shareاشتراک گذاری

نظرات شما