کشف بیش از 18 میلیون ماده محترقه در کشور

کشف بیش از 18 میلیون ماده محترقه در کشور

13 اسفند 1396 10:48

سخنگوی ناجا از کشف و ضبط بیش از 18 میلیون عدد ماده محترقه در سراسر کشور به ویژه پایتخت از یکم تا 28 بهمن سال جاری خبر داد.

 سردار سعید منتظر المهدی تصریح کرد: میزان کشفیات در بهمن ماه سال جاری نشان می دهد سوداگران مالی، حساب ویژه‌ای برای فروش خود در چهار شنبه پایان سال باز کرده‌اند؛ به طور میانگین این میزان مواد محترقه می توانست بین میلیون‌ها ایرانی توزیع شود.
 
وی با اعلام این که در 28 روز ابتدای بهمن بیش از 10 میلیون و 868 هزار عدد ماده محترقه کم خطر و بیش از 7 میلیون و 476 هزار عدد ماده محترقه پر خطر کشف و ضبط شده است، گفت: در این باره 121 نفر دستگیر شده اند که بیشترین حجم مربوط به پایتخت با رقمی بیش از 6 میلیون و 800 هزار عدد بوده که در بازرسی‌های انجام شده از مخفیگاه متهمان و همچنین انباری‌هایی که اقدام به ساخت این مواد می‌کردند،کشف شد.
 
به گفته منتظرالمهدی، آمار کشفیات مواد محترقه در 10 ماه سال جاری نیز رقمی بالغ بر بیش از 5 میلیون و 100 هزار عدد بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، کشفیات این مواد رشد 12 درصدی، داشته است.
 
این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: 3155 کیلو انواع مواد محترقه دست ساز، نیز کشف شده که این رقم، نشانگر رشد 184 درصدی کشف، نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

 
منتظر المهدی با اشاره به لزوم افزایش توجه خانواده ها نسبت به فعالیت‌های فرزندانشان در روزها و شب‌های منتهی به چهارشنبه آخر سال، گفت: پلیس هیچ گاه مخالف شادی مردم و تخلیه مثبت انرژی و هیجانات جوانی و نوجوانی نیست اما نبایستی برای شادیهای لحظه‌ای و زود گذر با استفاده از انواع مواد محترقه، تعطیلات نوروزی و چه بسا آینده خود را تباه کرده و سلامتی خود و دیگران را به مخاطره بیندازیم.

shareاشتراک گذاری

نظرات شما