مافی: راه قانونی برای اصلاح قانون احزاب وجود دارد

12 اسفند 1396 11:31

یک عضو کمیسیون ماده 10 احزاب با اشاره به تشکیل کارگروهی در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، از تلاش برای اصلاح قانون جدید احزاب در چارچوب یک مصوبه جدید در مجلس خبر داد.

پروانه مافی با اشاره به برخی انتقادات و نگرانی‌ها نسبت به قانون جدید احزاب اعلام کرد: در مجلس در حال بازنگری مناسب نسبت به این قانون جدید احزاب هستیم.

اصلاح قانون احزاب مصوب مجلس نهم در مجلس دهم

وی افزود: بر این اساس، کارگروه احزاب کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با همکاری مرکز پژوهش‌های مجلس و همچنین برخی فعالان حزبی و دبیران کل احزاب سعی داریم ابهامات و ایرادهایی که دوستان حزبی ما به آن اعتراض دارند، بررسی کنیم و برای اصلاح برخی موارد مصوبه‌ای در مجلس بگذارنیم.

راه قانونی برای اصلاح قانون احزاب وجود دارد

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس ضمن پاسخ مثبت به این پرسش که آیا درصدد طراحی طرح استفساریه هستید، در واکنش به این مسئله که به هر حال قانون احزاب به تصویب مجلس نهم رسیده است، گفت: اشکالی ندارد، راه قانونی برای اصلاح این قانون وجود دارد.

عضو کمیسیون ماده 10 احزاب در پاسخ به سوال دیگری درمورد انتقادات نسبت به ممانعت از تاسیس دفاتر خارج از کشور گفت: همان‌طور که عرض کردم، به طور کلی درباره تمامی موارد و انتقادها در این کارگروه بحث می‌کنیم و سعی خواهیم کرد نسبت به بازنگری آن اقدام کنیم.

تشکیل کارگروهی در کمیسیون شوراها برای اصلاح قانون احزاب

مافی در پایان در واکنش به این پرسشی درمورد برخی اظهارنظرها درخصوص  با بیان این‌که تصریح کرد: آن‌چنان که تاکید کردم، در کارگروهی که هم‌اکنون در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس فعال است، پیگیر این مسئله هستیم و سعی داریم ابعاد مختلف این قانون احزاب را اصلاح کنیم.

shareاشتراک گذاری

نظرات شما